şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir nefes karadeniz..

  "karadeniz'in; hırçın, sarsıntılı ama yaşam coşkusunu çağrıştıran, karadeniz müziğine çağdaş, evrensel dokunuşlarla, özünü bozmadan soluk katan entu; sizi alacak ve aslında hiç bilmediğiniz bir rüzgâra bırakacak..
  unutmamayı anlatırken, unutmadan yaşananlara sahip çıkıp, kendi sesine sarılan entu; aslında sizi derin, dalgalı denizler gibi coşturacak..
  entu; bir halkın, ayırımsız, müzik ortaklığına, sizi hiç yormadan, üzmeden, içinizi acıtmadan götürecek..
  bir nefes karadeniz'e, tüm dünyayı sığdıracak..
  şimdi birlikte kelebek etkisi yaratacağız!" diye tanımlanabilecek ama aslında asla bir kaç cümleyle tanımlanamayacak grup..

  bir dinleyelim bakalım neymiş diyenler için; grup entu (akustik) daily gusto - cihangir (her cuma 22.00-?)

  peki entu'da kimler var?

  harun topaloğlu --> vokal
  aytek can --> gitar
  samet --> davul
  yunus emre unat --> davul (saksafon) ve komando :)
  emrullah güneş --> tulum
  irfan seyhan --> kemençe
  gökhan altınbaş --> bass gitar, geri vokal

  ayrıca merak edenlere; entu kelime anlamı itibariyle karşı demek olup hemşincedir.
 • www.grupentu.com herşeyin özeti..
 • ilk defa dün akşam dinlediğim ve haberdar olduğum / tanıştığım grup. karadeniz ezgilerini funk, rock, ska, reggae gibi tarzlarla kaynaştırıp süper bir iş çıkarıyorlar. böylesine bir grubun türkiye ile sınırlı kalmayıp dünyaya da açılması, dünyada da dinlenmesi gerekiyor bence. çünkü çok orjinal ve kaliteli bir müzik yapıyorlar. buradan kendilerine sesleniyorum:
  yolunuz açık olsun eşkıyalar....
 • iki sene üst üste farklı sitelerin yaza merhaba partilerinde canlı dinleme fırsatı bulabildiğim güzel bir grup. site grubu diyebiliriz kısaca.
 • hala kazım koyuncu'dan beslenmeye çalışan, üretmedikce bir yere varılamayacağını algılayamayan, ergen hezeyanlı vokale sahip, beyoğlu barları tarzı sayesinde asla bir karmate olamayacak grup.

  5 senede hiç mi repertuar değiştirmez bi grup?
 • kazım koyuncu'nun adından beslenen grup solisti var bunların. hayır biraz kaliteleşse barlardan kurtulsa hoş olmaz mı? birde bu grup solistini tanıyan kaç kişiyi tanıdıysam kimse sevmiyor adamı bu kadar tesadüf olamaz...
 • kimsenin taklidini yapmayarak yada başka gruplar kişiler gibi kazım'ın adını kullanmadan bugünlere gelmiş alışılanın aksine farklı bir karadeniz tarzı olan farklı bir dinleyici kitlesine sahip olan bir gruptur. amaçları sadece karadeniz bölgesine değil tüm bölgelere hitap etmektir. tuncelide verdiği konserde büyük ilgi görmüştür. konserine bir kez gittiğiniz zaman bağımlılık yaparak sürekli takip edersiniz.

  grubu daha iyi tanımak için ; burdan izleyebilirsiniz http://tvarsivi.com/…hp?y=160&z=2011-12-25 20:37:00

  burdan okuyabilirsiniz ; http://www.evrensel.net/…9558#.tu7e3qwgjtj.facebook

  burdan bi göz atabilirsiniz ; http://www.facebook.com/…34788968338&type=2&theater

  facebook grupları : http://www.facebook.com/grupentu

  ama yok biz gidip dinleyelim sahne performanslarını görelim diyorsunuz en yakın konser tarihleri

  istanbul : http://www.facebook.com/events/196603657103695/ 11 şubat 2012 cumartesi 21:00 istanbul live performance club

  ankara : http://www.facebook.com/events/146071492176078/ 5 şubat 2012 çarşamba 20:00 telwe cafe bistro

  izmir : http://www.facebook.com/events/359452254065455/ 18 şubat 2012 cumartesi 21:30 düşler yakası

  ama derim ki önyargısız bir kere gidip izleyin.
 • kazım koyuncu ile öğrendiğimiz ella ellayı, 5 haziran 2013 akşamı şöyle yorumlamış grup: http://www.youtube.com/watch?v=hnmksziukm0

  grubun web adresi http://www.grupentu.com/
 • ne biçim yorumlar arkadaş bunlar. özür diliyorum ama hakikaten artık karadeniz müziği'ne kazım koyuncu üzerinden getirilen eleştirileri bir bıraksak da rahatça konuşsak. karmate'nin arabesk karadeniz müziğiyle, entu'nun reggae'sini hangi ortak kulvarda eritebiliriz acaba? yani ki kazım'la ufacık ya da kocaman bağlantısı olan bütün müzisyenler kazım'a benzemekle eleştiriliyor. dostum, azıcık kulağını kabartsan kimin kime gerçekten benzediğinin ayırdına varabileceksin; ve bunu bir fanatik edasıyla yorumlamaktan vazgeçsen, bence sen de iyi bir müzik dinleyicisi olabilirsin; inan bana.

  artık müziğin, klasik formlarından çıkıp sentez bilgiye dönüştüğü çağdayız, ne güzel; entu da bunu hakkıyla yerine getiriyor; besteleri ska reggae formuna büründürerek. paçavrasını da giyinir, şalvarını da yırtar, saçını da örer. müzik ki köşeleri yoktur, herşeyi ve herkesi dönüştürecek kudreti vardır; acaba kim oluyoruz da, birinin müziğini kendi kafamızdan yontmaya çalışıyoruz. vay annem.

  çünkü müziğin emekçisi, paşam, güzelim, müziğe kafa yorandır. entu da bunu pek güzel yapıyor. sırf sen de artık başka birşeyler dinleyebil diye.
 • ilk albümleri "dostiko" temmuz ayının ortalarında çıkıyormuş. heyecanla beklemekteyiz.

  "bu bir ağaca 46 dakikalık saygı albümüdür." : https://goo.gl/imjf3x ,
  https://itun.es/tr/0yjadb

  (albüm kapağına hayran kalmamak elde değil.)