şükela:  tümü | bugün
  • islami müzik sektörünün özgün gruplarından biri. şarkılarında daha çok, cihad ve şehadet ön plandadır. melodileri gayet iyi olmakla beraber (özellikle bilal, özgürlük türküsü ve yürüyüş), vokaller vasat, yeyer de vasatın altındadır.
  • 27 şubat 2009 gecesi çemberlitaş fkm'de düzenlenecek olan şehadet gecesinde sahne alacak grup.
  • şehadet bir çağrıdır nesillere çağlara ve kara zulüm gibi iki muhtesem eserle hatirladigim grup. ne zaman dinlesem beni alip 90'li yillarin o güzel günlerine götürüyorlar, cocuklugumu animsatiyorlar.

gür sesleri hic kisilmasin!
  • her dinlenildiğinde insanın kalbini titretiyor.

(bkz: kavgam karanlığa)
  • yigidim aslanım ile bilal arasında şaşırtıcı bir benzerlik var sanki müzik olarak. ama bulamadım müziklerde kimi kaynak gösteriyorlar.
  • bir islami davet değil.
  • 90'larda ve sanırım daha öncesinde 20 küsur genç islamcıdan oluşan bir nevi cihad marşı korosuydu*. ancak muhtemelen çalgılı müzik karşıtı selefi propagandanın etkisinden kaçamayarak bayağı eksildiler. son albümlerini 4 kişi olarak çıkardılar. içlerinde izzet okumuş sesiyle öne çıkıyor, parçaların büyük bir kısmını yazıp bestelemiş. murat polat bağlamada, mahir arslan da eskilerden ama gitarist ismail ergenler 2006'dan beri gruptaymış. müziği islami camianın nabzını neredeyse birebir yansıtıyor. tabi ki daha çok işgal altındaki müslüman topraklarına dair ağıtlar, cihat marşlarıyla sunuyorlar kendilerini. türkiye'deki siyasal islamla belirgin bir ayrılıkları var, oy kullanmayan veya cihatçıları desteklediği için akp'ye gönülsüz destek veren gruplar tabanı oluşturuyor. güzel ve samimi müzik yaparlar ama, severek dinlerim. inandıkları şeyleri sonradan reddetmiş olsam da bir dönem kulağıma çalınan ve duygu ortaklığı kurduğum ezgileri yine de sahiplenirim bir anlamda*