şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: hepsi)
 • fazlasıyla gore ögeler içeren bir black metal grubu. kliplerini izlemeyi midem kaldırmıyor.
 • çocukluğumda winx club ile beraber büyük yere sahiplerdi. şarkılarını söylerdik derslerde. ama şu an dağılmıştır. bu ülkedeki her şey gibi istikrarı tutturamamıştır.
 • 3 arkadaştık. mahallemizin en güzide sitesinde idik. ufacıktık. ben cemre’ydim en yakın arkadaşım yasemin’di. kendinden coşkulu diğer arkadaşımız da eren olmuştu. gülçin yoktu. harıl harıl grubumuzun gülçin kontenjanını doldurmak için mahallede araştırmalara başladık. en nihayetinde gülçin olacak birini bulmuştuk.

  her gün buluşup dans koreografileri hazırlıyorduk. şarkılar yazıyorduk. mahallemizin canayakın teyzeleri gelip bize poğaçalar, börekler getiriyordu. sabahın erken saatlerinden itibaren çalışıyorduk çünkü. okulumuzun müsamerelerine hazırlanıyorduk. bu olaylar olurken grubumuzun gülçin’i olan kızın ailesi başka bir mahalleye taşınma kararı aldı. gittiler. sonrasında tekrardan yeni bir gülçin aramaya başladık. eski grup üyemizden daha sadık olabilecek birini bulmuştuk. yeni taşınmışlardı mahalleye. hemen konuştuk anlaştık grubumuza aldık tekrardan. kendisi sonra psikolojik olarak grupta çok yıprandığını söyleyip ayrıldı gruptan. bizim de gülçin’imiz her seferinde bizi terk ediyordu. grubumuz faal olan süresi içinde tam 3 gülçin eskittik. gülçin’den yana gerçek grup üyelerinin de beli doğrulmadı.

  tüm bunlar yaşanırken çok çok eskilerde bozmadan evvel blogcu sitesi himayesinde bloglar açıyorduk. photofiltre, paint shop pro, animation shop gibi programlar öğrenip temalar, gifler, bannerlar, imzalar yapıyorduk. daha kaç yaşındaydık ki. şablonlarımız falan hep grup hepsi’ydi. kimi zaman winx club ile ilgili çalışmalarımız da oluyordu. çok çalışırdık, kendimizi bunlarla tatmin ederdik.*

  ne zaman asıl hepsi grubu’ndan gülçin ayrıldı gruptan biz de ayrıldık. tabi gerçekte yine arkadaşız ama o motivasyon o azim yok. geldik 21 yaşımıza. grubumuzun eren’i evleniyor önümüzdeki ay.

  yine de biz daha 10 yaşımızda falanken bizlere bu azmi yaşatan grup hepsi’ye teşekkür ediyorum. onlar sayesinde biz o zamanların blogcu’sunda fenomendik. yorumlarca istek gelirdi. çabalardık bir şeyler için. güzel zamanlardı.

  bizim grubumuzun en sevdiği grup hepsi şarkısı ise kalpsizsin. dansına kadar her şeyini yapıyorduk.
 • bir zamanların popüler kız grubuydu ancak ömürleri kısa oldu. bu grubun çıkışı benim ortaokulda, müzik zevkimin tam bir cümbüş olduğu döneme denk geliyor. bu döneme tam olarak mtv dönemi diyebiliriz. bir yandan green day'in american ıdiot albümünü ezbere biliyorum, avril lavigne dinleyip triplerden triplere giriyorum. bir yandan yine mtv etkisi ile missy elliott ve eminemciyim. kendimi karanlık rock ve metal* dünyasına kaptırmadan önce son mutlu şarkılar dinlediğim anlar diyebiliriz. aynı zamanda go girl, cosmo girl ve blue jean aldığımız yıllar. go girl okurken grup hepsi'nin röportajını görüyoruz en yakın arkadaşımla ve hemen dinlemeye başlıyoruz. grup hepsi kızları rengarenk ve eğlenceli geliyor. biz hangi grup üyesiyiz diye karar vermeye çalışıyoruz. genelde birbirlerine benzer giyiniyorlar ama hepsi ayrı bir personayı canlandırıyor elbette. röportajlarını kaçırmadan takip ediyoruz. her seferinde başka biri olmaya karar veriyoruz, sonuçta kim istersek olabileceğimiz yaştayız. cemre grubun güzeli, gülçin yeteneklisi, yasemin sportifi, eren iyi niyetlisi. hiç sevgilimiz olmamış, hoşlandığımız biri bile yok ama yalan şarkısını inanılmaz eğlenerek, büyük bir coşkuyla söylüyoruz. şarkının arasında murat boz giriyor "ayramaz bizi hiçkimse" diyor. her seferinde ayıramaz diyemeyişine katılarak gülüyoruz. daha o zamandan bu grupta sadece gülçin'de ses var diyoruz ki o zaten gruptan ayrılıp yoluna tek devam ediyor. daha sonra tamamen unutuluyorlar. biz de arkadaşımla zaten bu alakasız müzik dönemimizi kapatıyoruz, okuduğumuz dergi seventeen'e evriliyor, bir daha da hiç o kadar eğlendiğimiz bir dönem olmuyor.
 • sonunda barıştılar. instagram hesaplarından anlayabilirsiniz. yeni albümü sabırsızlıkla bekliyorum.
 • yeniden bir araya geldiklerini öğrendiğim grup. koca bir nesil bu grubu dinleyerek ve onlara özenerek büyüdü. 6'lı pepsi kutu kolanın yanında bu grubun cd'si veriliyor diye para biriktirmiştim küçükken. hala da cd duruyor. ne yalan söyleyim ben sevindim ve hala yasemin'im. *
 • bu grubun “dinlemem” diye bir şarkısı var müziği yabancı bir şarkıdan direkt arak ama bir türlü bulamıyorum hangi şarkı bulan varsa yeşillendirsin pls kafayı yiycem.