şükela:  tümü | bugün
 • tamburacısının artiz bir eleman, flütçüsünün ise bir konuşup bir konuşmayan ilginç bir kız olduğu world music yapan grup. ben sevmedim, seven varsa bilemem. olympos akşamlarımın sıkıntısının nedenidir bu grup. kanımca başarılı değiller.
 • daha önce, kapalı yerlerde, kapalı mekanlarda dinlediğim; yollarının üzerine kendimi de ekleyip olimpos'ta dinlediğimde ise; aşık olduğum grup.
  olimpos'un büyülü havasından mıydı bilmiyorum ama; tadına doyamadık müziklerinin. her gece, yemekten sonraları bekledik sabırsızlıkla. müziklerinin yanında bir de bira, bir de güzel bir muhabbet oldu mu; bitmesin istemedik hiç.
  dünya müzikleri yapan, ama sadece notaları çalmayan grup. kendi yorumları ve ruhlarıyla birlikte sundukları şarkılar, kimi zaman oynamamıza bile yol açacak kadar neşelendirdi bizi. kimi zamansa, tek kelime edemeyecek kadar hüzünlendirdi..
  kısacası, müzik kültürü ve müzik bilgisi olmayan insanlarda bile hayranlık uyandıracak grup.
  (duymayı ve dinlemeyi bilmeyenleri dahil etmiyorum)
 • adını kadıköy'ün eski adından alan ve enstürmantal dünya müzikleri yapan müzik grubu. gitar, yan flüt, akordeon ve perküsyon dışında zaman zaman klarnet, gayda, tulum ve panduri(gürcü sazı) gibi enstrümanları da konuk alan grup, her cumartesi de kadıköy "gitarcafe"de sahne almaktadır. repertuarlarında kuzey avrupa'dan kafkaslar'a, güney amerika'dan anadolu'ya kadar birçok yöreden şarkıları barındırmaktadır.

  (bkz: http://www.grupkhalkedon.com/)