şükela:  tümü | bugün
 • 250 günden beri devam eden süresiz açlık grevini dün itibariyle ölüm orucuna çevirmiş grup üyeleri. ne için mi? konserleri yasaklanmasın, sanatçıları tutuklanmasın, özgürce türkülerini söylesinler diye. bundan on sene öncesine kadar harbiye açık havada konser verirlerdi, inönü konseri olsun, halk konserleri olsun. şimdi ise sürekli konserleri yasaklanıyor, kültür merkezleri basılıyor, müzik aletleri zarar görüyor. tabi saray yalakası sanatçılar bilmez bunu, onlar gidip sarayda selfie çeksin.
  hele bu saray yalakası bir sanatçı vardı, annesinin evlatlıktan reddettiği yavuz bingöl. eskiden sivasa ağıt türküleri ateşte kül olaydım söylerdi, örgütlemişler baharı derdi. şimdi meb'den bağlama ihalesi alıyor kendisi.

  grup yorum halktır.
  sosyal medya hesapları
  https://twitter.com/…google|twcamp^serp|twgr^author
  https://www.instagram.com/grup__yorum/?hl=tr
 • desteklediğim eylemdir. umarım nihayete erdirirler.
 • geri kalmış ülkelerde çözümsüzlüğün tek çözümü ölümlerdir maalesef.

  bunun en etkileyici olanı da ölüm orucudur. her ne sebeple olursa olsun canına kıymak zorken bunu halkın dikkatini çekmek, destek bulmak, doğru bildiklerini savunmak uğruna yapmak daha zordur.

  grup yorum türkiye tarihine iz bırakmış bir sanat ekibidir ve ölüm orucuna başlamaları - önceki deneyimlerden hareketle- son 20 yılın en ciddi olayıdır.

  ek: adamlar kimseyi değil kendilerini ölüme mahkum ediyorlar, yine de terörist damgası yemekten kurtulamıyorlar. çok acayip bir memleketiz velhasıl.
  şimdiye kadar yapılan ölüm oruçlarında ölen kişilerin isimlerini google'dan aratabilir, insanların gerçekten yiyip yemediklerini de gözlerinizle teyit edebilirsiniz.

  ayrıca büyük laflar etmeden önce "hunger" filmini izlemenizi tavsiye ederim. hayatın gri olduğunu görün azıcık.

  eklemelere doyamadım: bazı götüyle okuyan yazarlar iki yüz küsürlük ölüm orucu mu olur, diyorlar. adamlar önce açlık grevine başlamış. bu süre de ona ait.

  ama bir yönden haklısınız. sizin gibi beyinsizlerin kulağına dolmak için müzik yapma gayesi boş bir iş.
 • cok uzucu. bir deri bir kemik kalmislar birbirlerini gaza getiriyorlar bu ulkeden adalet gideli cok oluyor. caninizi verseniz ne fayda
 • bir ülke düşünün, sanatçı sanatını icra etmek için ölümü göze alıyor. bu ülkede insan yaşamına hele hele "öteki"lerin yaşamına ne kadar değer veril(me)diğini acı ile tecrübe ettik. umarım bir utanç vesilesi olay daha yaşanmaz ülkede.

  bir de ağızları salyalı akbabalar var, varoluşları cesetlere bağlı, ölümlere bağlı akbabalar! onlar için söylenecek bir söz yok pek. fakat şunu bilmelerinde fayda var, sizin kitlesel hayvanlık taleplerinize kulaklarımız kapalıdır. ölüm döşeğinde geberip gideceğiniz zaman, ölmesini zevk ile izlediğiniz ve talep ettiğiniz insanların sadece türkü söyleyen insanlar olduğunu düşünüp gebereceksiniz yatağınızda.
 • bize türkülerimizi söyletmiyorlar
  robson inci dişli zenci kardeşim
  kartal kanatlı kanaryam
  türkülerimizi bize söyletmiyorlar

  korkuyorlar, korkuyorlar şafaktan
  korkuyorlar, korkuyorlar sevmekten

  tohumdan ve topraktan korkuyorlar
  akan sudan ve hatırlamaktan korkuyorlar
  sımsıkı bir elmayı dişer gibi gülmekten korkuyorlar
  yağmurda çırılçıplak aramaktan korkuyorlar
  umuttan korkuyorlar roksom umuttan

  korkuyorlar, korkuyorlar şafaktan
  korkuyorlar, korkuyorlar sevmekten.
 • len adına sanatçı dedikleriniz çoğu lüks villalarda oturan, sosyetik mekanlarda sürten, bir akşam yemeğine aylık devlet memuru ücretini veren sözde en marjinal solcusundan sözde en muhafazakarına kadar aşırı lüks yaşamı benimseyen, ülkenin kaymağını semeri ile götüren, adaletsiz gelir dağılımına tecavüz eden varlıklarsınız. en başta milletin gelir dağılımında ekmeğine çöreklenip semirdi sektör deyip içinizden bunları ayırın da ondan sonra ne yaparsanız yaparsınız bizde belki o zaman destekleriz. hiç buralara değinme tut laga luga yap.

  utanın len ülkenin bir kaç şehrinde "robin hood" lakaplı birileri çıktı (kimse o) ara sıra gidip milletin bakkallarda borç defterini ödüyor. ulen o kadar artist, şarkıcı vs... o kadar para ile oynayıp utanmıyor.
 • ege üniversitesinde verdikleri konser pkk yanlıları tarafından gözümün önünde basılıp müzik aletleri kırılan grubun yaptığı eylemdir.

  peki bundan neden bahsettim. çünkü bütün işi bütün gün bilgisayar başında oturup göt büyütmek olan çok bilmiş cahil sürüleri eren bülbül pkk falan karıştırmaya başlamış. beyninizi sileyim!

  https://goe.gl/6f3yv
  edit: link eklendi
 • dhkp c nin ne denli gerzek bir olusum oldugunun bir gostergesi dahadir.

  bu orgute uyelik ve orgutun uyelerine getirdigi grup psikolojisi sadece guvenlikcilerin degil ayni zamanda psikologlarin da uzerinde calismasi gereken bir olay. cemaatcilerin fethullah gulen in donunu kutsal bir seymis gibi sahiplenmesiyle dhkp c lilerin bu salak orgute korlemesine baglanmadisini ayni psikolojik iklimle tanimlamak lazim.

  tanim: zombilesmis bir grubun bir baska salakligi.
 • ölüm orucu kararı almaları bile akgavatları kudurtmuştur.

  umarım başımızdaki işidciler ve sempatizanlarından bir an önce kurtulur, sanatın, sanatçının yasaklanmadığı aydınlık türkiye'ye kavuşuruz.