şükela:  tümü | bugün
 • 250 günden beri devam eden süresiz açlık grevini dün itibariyle ölüm orucuna çevirmiş grup üyeleri. ne için mi? konserleri yasaklanmasın, sanatçıları tutuklanmasın, özgürce türkülerini söylesinler diye. bundan on sene öncesine kadar harbiye açık havada konser verirlerdi, inönü konseri olsun, halk konserleri olsun. şimdi ise sürekli konserleri yasaklanıyor, kültür merkezleri basılıyor, müzik aletleri zarar görüyor. tabi saray yalakası sanatçılar bilmez bunu, onlar gidip sarayda selfie çeksin.
  hele bu saray yalakası bir sanatçı vardı, annesinin evlatlıktan reddettiği yavuz bingöl. eskiden sivasa ağıt türküleri ateşte kül olaydım söylerdi, örgütlemişler baharı derdi. şimdi meb'den bağlama ihalesi alıyor kendisi.

  grup yorum halktır.
  sosyal medya hesapları
  https://twitter.com/…google|twcamp^serp|twgr^author
  https://www.instagram.com/grup__yorum/?hl=tr
 • ege üniversitesinde verdikleri konser pkk yanlıları tarafından gözümün önünde basılıp müzik aletleri kırılan grubun yaptığı eylemdir.

  peki bundan neden bahsettim. çünkü bütün işi bütün gün bilgisayar başında oturup göt büyütmek olan çok bilmiş cahil sürüleri eren bülbül pkk falan karıştırmaya başlamış. beyninizi sileyim!

  https://goe.gl/6f3yv
  edit: link eklendi
 • #100854294 bu entrye bakın ve köylü kurnazlığı ile süslenmiş vicdansızlık nedir görün! haspam güya bir çocuğun ölümüne o kadar çok üzülmüş, o kadar çok umursamış ki başkalarının çocuğunun açlıktan ölecek olmasını zevkle izleyecek noktaya gelmesini, o çocuğun ölümü ile açıklıyor.
  halbuki sizin ne tür mahlukatlar olduğunuzu biliyoruz, rahat ol sen. sadece grup yorum sanatçıları veya ötekiler değil; asker, polis, ülkücü, fırat çakıroğlu veya eren ölürken de sen zevk alıyordun. çünkü sizin gibiler, ceset sever, ölüm sever, kan sever, harabe sever. bu olmazsa dışarı çıkıp iki farklı insanla konuşacak bir şeyiniz yok çünkü.

  senin gibiler için eren bülbül'ün ölmesi, nefretinizi doya doya kusmaya zemin hazırladığı için bile zevk unsuru haline gelebiliyor. eren öldüğünde ilk iş klavyeye sarılmanız da bunun göstergesi oldu. sizi iyi tanıdık yavrum. devam!
 • bir tercihtir.

  ilginç bir ülkedeyiz aslında. mesela hakim ideolojiye ait değil misin, eleştiri mi yaptın; eğer siyasetin solundaysan pkk, sağındaysan fetöcü oluyorsun.

  burada bir eylem başlatılmış, fikrince eleştirebilirsin amenna ama gelip "pkk için şarkı yaptı" falan diye kahvehane bilgisiyle yazarsan çok afedersin ama senin olmayan beynini sikerim.
 • geri kalmış ülkelerde çözümsüzlüğün tek çözümü ölümlerdir maalesef.

  bunun en etkileyici olanı da ölüm orucudur. her ne sebeple olursa olsun canına kıymak zorken bunu halkın dikkatini çekmek, destek bulmak, doğru bildiklerini savunmak uğruna yapmak daha zordur.

  grup yorum türkiye tarihine iz bırakmış bir sanat ekibidir ve ölüm orucuna başlamaları - önceki deneyimlerden hareketle- son 20 yılın en ciddi olayıdır.

  ek: adamlar kimseyi değil kendilerini ölüme mahkum ediyorlar, yine de terörist damgası yemekten kurtulamıyorlar. çok acayip bir memleketiz velhasıl.
  şimdiye kadar yapılan ölüm oruçlarında ölen kişilerin isimlerini google'dan aratabilir, insanların gerçekten yiyip yemediklerini de gözlerinizle teyit edebilirsiniz.

  ayrıca büyük laflar etmeden önce "hunger" filmini izlemenizi tavsiye ederim. hayatın gri olduğunu görün azıcık.

  eklemelere doyamadım: bazı götüyle okuyan yazarlar iki yüz küsürlük ölüm orucu mu olur, diyorlar. adamlar önce açlık grevine başlamış. bu süre de ona ait.

  ama bir yönden haklısınız. sizin gibi beyinsizlerin kulağına dolmak için müzik yapma gayesi boş bir iş.
 • bir suser daha değinmiş. grup yorum'un 13 mayıs 2011 tarihinde ege üniversitesi'nde verdiği konserde kendilerine yurtsever gençlik adını veren örgüt sempatizanları tarafından konserleri basılıp, enstürmanları kırılmıştı.

  gelinen noktayı anlamanızı beklemiyoruz elbette sizden. ama en azından kendinizi iki gram zeki sanıyorsanız o boktan saksıyı çalıştırın artık. çinli diye uygur türkü döven milliyetçiler kadar geri zekalı olduğunuzu çok iyi biliyoruz merak etmeyin.

  insanlık editi: arjantin mafyasi denen troll yakında sözlükten atılacak ona şüphe yok. fakat barındırdığı zihniyeti görmeniz açısından entry'sini iyi analiz etmenizi öneririm. eren bülbül gibi acı kayıpların zevk verdiği ender insanlardır bu tipler. zevkten dört köşe olurlar böyle kayıplar verildiğinde. klavye başına oturup milliyetçilik kasarlar ve zevkten dört köşe yemeklerini yerler.

  bu aşağılık sürüsüyle aynı fikirleri mi paylaşmak istiyorsunuz? buyrun paylaşın.
 • hepimiz oradaydık. yine yanınızdayız dediğim.
  mesele o gün orada olan sayısız ünlünün şu an ortalıktan kaybolması.
 • apo nun kardeşini trt ekranlarında izleyip onu oraya çıkartanlara oy atanlar gelmiş burada pkk muhabbeti yapıyor.

  grup yorum bir tarihtir. seversin sevmezsin ayrı... senelerdir yaptıkları iş şarkı söylemek... ve şu an talepleri de şarkı söylemeye devam etmek.
 • umarım şarkılarınız susmaz.
 • umarım bu mesele yüzünden bu guzel insanlara birşey olmaz. ve kesinlikle bu ahlaksız ciğeri beş para etmez çomar guruh için kesinlikle ve kesinlikle hiçbir şekilde değmez. bırakın bunları açlıktan gebersinler. ümmetin lideri ağızlarına iyice sicsin her ay kol gibi faturalar ödesinler. çünkü buna müstehaklar suru gibi illetler. bu değersiz aşağılık, insanlıktan nasibini almamış, rezil
  iğrenç guruha siz güzel insanların o güzel türküleri çok fazla, onlar bunu istemiyor ve haketmiyor. onlar açlığı sefilliği sömürüyü sabahın kör saatlerinde köle gibi çalışacağı işe gidip 10 saatten fazla çalışıp, onları insanlıktan çıkaran bütün iyi güzel olan insani değerlerini alıp sömüren yok eden biricik sermayesi haline getiren, metasi haline getiren patronlarını daha çok daha çok ve daha çok zengin etmek için uğraşırlar. siz
  tüm bunları apaçık yalın bir şekilde dile getirdiğiniz zaman onlar bu köleliği yüzlerine söylediğiniz için size kin ve nefret duyarlar. onların vereceği tepki tıpkı diğer köleler gibi sizden nefret etmek ve ellerinden gelse sizi bir kaşık suda boğmak olacaktır. bu pis ahlaksız sahtekar şark kurnazı lümpenler için o güzel canlarınızı feda etmeyin. hep fede edelicek olan bizler ve çocuklarımız olmasın. artık yeter omurunun en güzel zamaninda yitip giden canlar bizim olmazsın. birakin bu ahlaksız rezil guruh bokunda boğulsun. zira bundan daha fazlasını haketmiyorlar.