şükela:  tümü | bugün soru sor
 • markafoni'nin groupon tarzı projesi.
 • değişik bir site. valla ben önce şehirfırsatı'nın yan sitesi sandım. zira adamlar sunumlarında kendi elleriyle groupon şehirfırsatı.com reklamı yapıyorlar. bu da enteresan. kendi kendini pazarlarken rakibiymiş gibi davranan bir siteye ilk burada rastaladım.
 • üye olma ekranı hibernate hatası patlatıyor an itibariyle.
  repleri görelim.
 • an itibariyle satın al butonu çalışmayan site... fırsat/hizmet tükendi vs.. diye de bir ibare yok..
 • böyle bir siteyi daha önce internet'te görmüştüm, amerikalı'lar yapmıştı, güzel bir site olmuş gibi. ilerleyen kampanyalarda iyi mi - kötü mü daha net anlaşılacağını düşünüyorum. bahsettiğim sitenin linki ise burada : http://www.groupon.com/
 • kargo bilgisi bulunmadığından her türlü sürprizin bizi beklediği site. markafoni referansıyla zaten muhtemelen ortalama 3 hafta bekletir.
 • sitedeki satın al butonu çalışmıyor ama satın alan sayısı her dakika artıyor. birileri gizli satın alma yöntemi buldu galiba, ya da intranette falan satıyolar yabancıya gitmesin biletler diye.
 • giriş yapmanın mümkün, çıkış yapmanın ise namümkün olduğu site.

  markafoni ye böyle ucuz taktiklerle uğraşan bir oluşuma referans, ortak yada her neyse olması hiç yakışmıyor. markafoni sunar! mış. bööyle değerini düşürürsün işte.
 • insanlarla dalga geçen site

  herkesin ilgisini çekecek bi kampanya reklamı yapıyorsun (şu an bi sinema biletini 50 kuruşa sattıklarını iddia ediyolar), ama siteye göstermelik bir satın al butonu koyuyorsun.
  böylece fırsatı gören gelip senin sitene üye oluyo sinema biletini alayım diye, ama tabi 50 kuruşa bileti alamıyor, çünkü sitendeki satın al butonu tamamen göstermelik.

  ha bu arada hem hiç masrafa girmiyosun hem de bissürü üye bilgisi topluyosun.
  oldu canım, yarın bir gün gerçek bi kampanya yaptığın zaman ben nasıl güvenicem sana.

  akılları sıra gerilla pazarlama taktiği mi uyguluyorlar nedir anlamadım ama daha ilk günden müşteriye süper güven verdiler. helal olsun.

  edit:

  dalga geçmeyi sürdüren site
  şikayetlere cevap olarak şöyle bi cevap atmışlar
  "satın al butonu yoğunluktan dolayı kilitlenmekte olup, sistemimizde herhangi bir sorun bulunmamaktadır.
  afm sinemaları’nda dilediğiniz filmi 15 tl yerine sadece 0,5 tl ye izleyin! fırsatından yararlanabilmeniz için sürekli giriş yaparak / f5 tuşu ile sayfanızı yenileyerek denemenizi rica ederiz. "

  şimdi işim gücüm yok ben sitene giricem, devamlı f5'e basıp senin hitini artırıcam ki arada bana denk gelsin, oldu canım.

  bunun dışında yoğunluktan dolayı kitlenen sistemdeki web sitesi çat diye yüklemez, sanki ilk günden bi milyon kişi akın etti de yoğunluk oldu. topu topu 200 bilet sattığınızı iddia ediyosunuz, ne yoğunluğu allah aşkına.

  hadi bunları geçtim, sitenin kodlarını inceliyorum, o "satın al" butonuna bağlı herhangi bir fonksiyon, link, javascript filan da yok. sadece görüntü olarak oraya konumş belli.
  yoğunlukla filan alakası yok yani, düpedüz insanlarla dalga geçiyorlar.

  buyrun ilgili html kodu:

  <li class="control buycontrol">
  <p class="orgprice">fiyatı <span class="value">15.00 tl</span></p>
  <p class="shopprice"> <span class="value">0.50 tl</span></p>
  <span class="buylink disabled">satın al</span>
  </li>

  bilmeyen için açıklayayım, burda tıklanıp da yoğunluktan çalışamama gibi bi durum yok, tıklanacak birşey yok.
  hatta ilgili stilin adını da "buylink disabled" diye yapmışlar.

  bravo size

  ben de bu yazıya tıklayan herkese bi milyon dolar veriyorum, buyrun tıklayın kazanın