şükela:  tümü | bugün
  • sorulmasına fena halde ayar olduğum, son günlerin kâbusu soru.

- kendimi cevap vermek zorunda hissetmekten bıktım, çıktım.
    - boktan goygoylarınıza dahil olmak istemiyorum sonuç getiren bir muhabbetiniz yok, çıktım.
    - beğenmedim çıktım.
    - nerede kimle ne yaptığının fotoları ilgilendirmiyor çıktım.
    - organize olamıyorum çıktım.
    - iki dakikada çözülecek mesele yazışmalarla saatlere bölünüyor çıktım.

iş için zar zor ittire ittire kullandığım whatsapp hesabımı silme sonrasında otomatik olarak gruplardan da çıkış olduğundan insanlar ya arıyorlar ya mesaj atıyorlar.

"gruptan neden çıktın?"

iş grubundaki şirket yöneticisinin 10 kere filan soruşundan sonra en sonunda geri yükledim ve iş grubuna geri eklendim. şu anda da, işyerinde haftanın beş gün görüldüğü yetmiyormuş gibi haftasonunu nasıl geçirdiğinin fotolarını atan insanların artıklarını temizliyorum telefondan.

sonra niye çıktın?

eşeğin zikinden dolayı çıktım!

edit: sessize almak "aaaa mesajlara hiç cevap vermiyorsun amaaa" sorusunu sorduruyor. sessize almakla tükenseler keşke!
  • çalıştığım okulun grubundan çıkmak yasak. çıkarsanız müdür odasına çağırıp çıkmak yasak deyip yanında tekrar ekliyor gruba. emir yağdıracak çünkü. teknolojiyi zikeyim afedersiniz. her okul gezisinden gelen onlarca fotoğraf, her cuma günü gelen onlarca hayırlı cumalar mesajı ve daha niceleri... zamanım gidiyor, şarjım gidiyor, geyik okumak zorunda kalıyorum.

edit: sessize almak eğer grup iş grubuysa önemli bir şeyi kaçırmak anlamına geliyor. asıl sikkoluk burada zaten. o geyikleri okumak zorundasın
  • dünyanın en gereksiz, en rahatsız edici sorularından biri. insanlara şu soruyu sormaktan vazgeçin. bir defa o gruptan çıkmış insanı ruh hastası gibi geri eklemeyin. belli ki istemiyor orayı, belli ki hoşlanmıyor muhabbetinizden. insanları rahatsız etmeyin kaç yaşında insanlarsınız.

defalarca soruldu bana, kırmamak için defalarca cevap veremedim. ben insanlara alenen sizden sıkılıyorum, boş konuşuyosunuz demeye utanıyorum, onlar her defasında beri oraya geri eklemeye utanmıyor. iyi niyet de bi'yere kadar.

bırakınız çıksınlar, bırakınız gitsinler.
  • whatsapp ayarlarından fotograf ve videoları otomatik indirmeyi iptal et. sonra grubu sessize al.
    isterse gruptakiler tren olsun canın çekmezse hiç oralı olmazsın.
  • iş grubu ise sadece amirin genele iletmek istediği duyurular yayınlanmalıdır. bunun haricinde bırakın geyikleşmeyi , bu duyurulara yorum bile kabul edilmemelidir. yorumu olan ,sorusu olan özelden yazsın . kimse kendisiyle alakalı olmayan bir sürü yazışmayı kontrol etmek zorunda değil. iş grubunda geyik muhabbetine izin veren amir varsa hatalıdır. işin sonu kavgaya da dönebilir ki çalışanlarının arasının bozulması amirin en çok istemeyeceği şey olmalıdır.

bir de aile grupları var ki sorma. sabahtan geceye kadar çiçek böcek ,gülen bebek, yaptığı yemek, gezdiği mekan paylaşıp duran,bir de bu paylaşımlara ekikiki ehü ehü diye bir sürü geyik güyük yorumlaşma paylaşan bir bir aile grubunuz vardır. bir bakarsınız iki bakarsınız. bu ne la beni ilgilendirmiyorki bunlar deyip bir daha bakmazsınız . sonra bir gün ''ben o kadar hastalandım da bir geçmiş olsun yazmadın'' lı sitemli mesaj alırsınız.

lan salak sulak yazışmalarınız içinde kedi eniğini kaybetse bulamaz. ciddi bir şey yazdığımızda kaale alıyor musunuz ki ben sizi ciddiye alayım da okuyayım . bazen okuduğum bir yazının linkini paylaşıyorum bir tane yorum yok . aynen devamsınız ekikki ehüehü muhabbetine . ben neyinizi ciddiye alayım sizin?

özelden yazma diye bir şey var, arama var arama . madem önemli bir şey ve benim bunu duymam önemli , adam gibi özelden yaz ya da ara dimi .

hep derim . msn gitti ağzımızın tadı kaçtı. kahrolsun vatsap .