şükela:  tümü | bugün
  • ean international'in 2005 yili basindan beri gecerli olan adidir.
    ilgili web sitesi: http://www.gs1.tobb.org.tr/
  • yakın zamanda uygulanacak olan ilaç takip sistemiyle ( aslında ilaç falan değil bildiğin eczane takip sistemi )yakından alakası olan oluşum. yönetim kurulunda bulunan şirketlerden bazıları ; metro , wallmart ve tesco. bilmiyorum size bişeyler çağrıştırdı mı. eczane , ilaç , market , sistem , takip ... evet biraz zorlayın. bu gidişle ilaçlarınızı bildiğiniz , tanıdığınız , istediğiniz zaman bir çayını kahvesini içebildiğiniz , her şeyi danışabileceğiniz eczanenizden değil migros tarzı süper marketlerden ve ağzında ciklette satış yapan kasiyerlerden alacaksınız haberiniz olsun.

dip not: son sözüm hipermarketlerde çalışan insanlara değildir. yanlış bir anlaşılma olmasın.
  • türkiye’de tobb’ a bağlı bir şeyken (kelimeyi bulamadım) artık gs1 türkiye vakfı kısa ismiyle faaliyete devam etmektedir.

ürettiğiniz ya da ithal ettiğiniz ürüne barkod alacağınız zaman üye olacağınız kurum olur kendileri.

bu yenilenen oluşumla birlikte yıllık üyelik aidatının süpersonik artışı, global standardizasyonlar tuzağı komplo teorimi destekler niceliktedir.