şükela:  tümü | bugün soru sor
 • $u siralar stalker'i yapmakta olan ukraynalı oyun geli$tiricisi. daha once de cossacks'i cikarmi$lardi.
  http://www.gsc-game.com/
 • s.t.a.l.k.e.r. 2 nin ismi olmuş mu yoksa elimizde başka alternatifler de var diye oyuncularına sorabilecek kadar oyuncu fikrine değer veren bir oyun geliştiricisiymiş efendim. sağolsunlar varolsunlar.
 • kapanmış ve son yılların en güzel fpslerinden birinin devamını da yanında götürmüştür. müthiş komünitesi kendilerinin her zaman arkasındadır ve stalker için minnettardır. mw3 gibi generic shooterlara kaldık, allah sabır versin.

  http://ukranews.com/…/news/ukraine/2011/12/09/59663
 • ukranews'in "gsc gameworld kapandı ve s.t.a.l.k.e.r. 2 iptal oldu." haberini önce twitter'dan yalanlamalarına rağmen ardından bu yalanlamayı silmişler. şu an ise sadece pazartesi günü bir açıklama yapılacağı belirtiliyor:

  https://twitter.com/…lker/status/145424563898036224
 • gsc gameworld ukraynalı video oyunları geliştiricisi bir firmadır. 1995'te kiev ukrayna'da kurulmuştur. bir çok başarılı projeye imza atan şirketin başlıca yapıtları şunlardır: cossacks: european wars, american conquest, alexander, s.t.a.l.k.e.r.: shadow of chernobyl, s.t.a.l.k.e.r.: clear sky ve s.t.a.l.k.e.r.: call of pripyat. (keşke s.t.a.l.k.e.r.:2'de olsaydı demeden edemiyorum içimden.) gsc game world'ün en başarılı oyun serisi hiç kuşkusuz s.t.a.l.k.e.r.: serisidir. bu oyunun fps meraklıları içinde ayrı bir yeri vardır. 7 yıllık bir geliştirme hikayesi ve ilk kez mart 2007'de yayınlanmış olmasının etkisi de çok büyük tabii ki. 2004 yılında gsc game world yayın kolu olan gsc world publishing'i açtı.

  şirket ayrıca x-ray engine oyun motorunun da yapımcısıdır. s.t.a.l.k.e.r.:2 için güncellenmişti ama ne yazık ki proje iptal edildi. bu 3d oyun motoru directx 8.1/9.0c/10/10.1/11 ve shader model 5.0.'ı destekliyordu. gerçek-zamanlı olarak milyonlarca polygon'u destekliyordu. motorun en dikkat çekici özelliklerinden biri de elbetteki fizik motorudur.

  gsc gameworld aralık 2011'in sonuna kadar projelerine devam ederken beklenmedik bir şekilde stüdyoyu kapatıp s.t.a.l.k.e.r. 2 projesini dondurma kararı aldılar. s.t.a.l.k.e.r. markasının kullanımına ilişkin telif hakkı sahibi ile anlaşmaya varamadıkları için de bağımsız bir ofis olarak yollarına devam etme kararı aldılar. ve mart 2012'de vostok games ltd.'yi açtılar. gsc gameworld da çalışan bir çok iş arkadaşı buraya direkt transfer oldu veya ukrayna'nın önde gelen oyun endüstri ustaları şirkete katıldı. şuan free2play mmofps survarium projesini geliştirmekteler.

  sonra olarak çıkan haberler şirketin kapatıldığını söylese dahi ben öyle umuyorum ki s.t.a.l.k.e.r.: markası ve hakları hala onlara ait olduğu sürece yeni geliştirici ve sanatçılar arayacak ve düşüncelerini hayata geçirmek için uygun zamanı bekleyeceklerdir.
 • birkaç saat önce gsc gameworld, s.t.a.l.k.e.r. 2’nin 2021 yılında çıkacağını duyurmuştur.

  oh be