şükela:  tümü | bugün
 • 20 ekim 1990 bursaspor galatasaray maçı için galatasaray yöneticisi yurdeşen karahasan tarafından, galatasaray tercümanı doğan gönüllü aracılığıyla dönemin bursaspor kalecisi nitu'ya yapılan şike teklifidir. kaleci nitu bu teklifi ilk olarak teknik direktörü ion nunweiller'e bildirmiş, bursaspor başkanı ibrahim yazıcı da kamuoyuyla paylaşmıştır. yazıcı şike teklifinden galatasaray başkanına kadar herkesin haberi olduğunu da söylemiş. daha sonra federasyon tarafından 3 gün gibi gayet uzun(!) bir süre zarfında yapılan soruşturma sonucunda, nitu'nun teklifi anlattığı ses kaydı da olduğu söylenmesine rağmen maçın temiz olduğu hükmüne varılmış. kısaca mevzu ''kapatılmış''. dönemin bursaspor kalecisi, teknik direktörü ve başkanı rüya görmediyse bu kadar bariz bir şike suçu es geçilmiş basbaya. işin en komik yanı da iddiaları reddeden galatasaray'ın tazminat davası açacağını söylemesine rağmen daha sonra paramız yok gibi komik bir bahaneyle tükürdüğünü geri yalaması olmuş. yeterli parayı daha sonra da bulamamışlar herhalde.

  ___________________________________________________________________________________

  (bkz: yurdeşen karahasan/#19080933)

  ''transferdeki ustalığından bahsedilmiş ama başka ustalıklarından hiç bahsedilmemiş, ilginç. yurdeşen karahasan hakkında 20 ekim 1990'da bursa'da oynanan bursaspor-galatasaray maçı sonrası çıkan haberler:

  ***22 ekim 1990, milliyet: cimbom'a şike suçlaması***

  << (ibrahim) yazıcı, kalecileri nitu ile galatasaray'ın tercümanı olduğunu belirttiği doğan gönüllü arasında geçen konuşmaların yer aldığını iddia ettiği kaseti gazetecilere dağıttı.. ibrahim yazıcı, dün yaptığı basın toplantısında şu konulara yer verdi: "böyle bir olay galatasaray camiasına yakışmıyor. biz yenilgiye kılıf aramıyoruz. elimizdeki delilleri galatasaray divan kurulu ve futbol federasyonuna yollayacağız. olaylara sebep olanların cezalandırılmasını istiyoruz. elimizde belgeler var. yaşanan olaylar çok çirkin. nitu, kendisine yapılan şike teklifini teknik direktör nunweiller, ben ve özdemir'e bildirdi. biz de harekete geçerek nitu'ya telefon görüşmesi yaptırdık ve banda aldık. nitu'ya 10 bin dolar teklif edildi. durumu galatasaray kulübü başkanının da bildiği ve hatta anlaşma olduğunun belirlenmesi için nitu'nun sahaya çıkınca kale direğine üç kez vurması istendi. ayrıca penaltı olursa sağa atlaması belirtildi. paranın yarısının maçtan önce, kalanının da almira otel'de teslim edileceği doğan gönüllü tarafından teklif edildi..

  ..bursaspor kulübü asbaşkanı prof. dr. ayhan özdemir de olayı "utanç verici" olarak nitelendirirken, "karşılaşma sonrası doğan gönüllü'nün karakola götürülmesi sırasında galatasaray futbol şubesi sorumlusu yurdeşen karahasan şiddetle karşı çıktı. bu dikkat çekicidir. karahasan karakolda şike olayını duyunca hemen ortadan kayboldu. bu soruların yanıtını kim verecek?..

  ..olaylara adı karışan yurdeşen karahasan, suçlamalarla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "yazıcı'nın bize yönelik suçlamaları var. bu suçlamalara aynı şekilde tazminat davasıyla karşılık vereceğiz...">>http://www.tirajik.com/…0/02/gs_nitu_22101990_1.jpg

  ***24 ekim 1990, milliyet: bursaspor-galatasaray maçına soruşturma***

  haberde, şike iddialarıyla ilgili olarak futbol federasyonu tarafından soruçturma açıldığı yazılmış: http://www.tirajik.com/…0/02/gs_nitu_24101990_1.jpg

  ***27 ekim 1990, milliyet: bursaspor-g.saray maçı temiz***

  "derinlikli" soruşturma tamı tamına üç koca gün(!) sürüyor ve sonuca bağlanarak maçta şike olmadığı ortaya çıkıyor. nasıl ama? http://www.tirajik.com/…0/02/gs_nitu_27101990_1.jpg

  ***12 kasım 1990, milliyet: galatasaray meteliksiz***

  yiyen olursa diye: <<galatasaray yönetimi para bulamayınca, şike davasından dolayı bursaspor'u mahkemeye veremedi..>>http://www.tirajik.com/…0/02/gs_nitu_12111990_1.jpg

  ***19 ocak 1991, milliyet: karahasan'a ceza geliyor***

  <<galatasaray futbol şubesi sorumlusu yurdeşen karahasan, 20 ekim'de bursa'da oynanan bursaspor-g.saray maçında, romen tercüman doğan gönüllü'yü "yönetici" kimliğiyle şeref tribününe soktuğu için futbo lfederasyonu tarafından cezalandırılacak. bursaspor'un şike tahkik kuruluna başvurusu üzerine uzun süre bu kurulda görüşülen konu, yurdeşen karahasan'ın spor ahlakına aykırı davrandığı görüşünü ortaya çıkardı..>>http://www.tirajik.com/…0/02/gs_nitu_19011991_1.jpg ''

  http://www.tirajik.com/ilk-domino-tasi-devrilince/

  g.saray maçında şike teklifi geldi :

  ''g.saray maçında şike teklifi geldi
  dinamo bükreş'in kaleci antrenörü, bursaspor forması giydiği ilk sezonunda ise galatasaray maçı öncesi bazı kişilerin kendisini arayarak şike teklif ettiği iddiasını da ortaya attı.''

  (bkz: nitu/#9805672)
 • ayrıca şuranın yorum kısmını okurken farkettim; penaltı için sağ taraf ayarlanmış ise takımın penaltıcısı olan tanju çolak'ın da şikeden haberi var demektir. nitu''ben kurtarış yaptıkça tanju sinirlenip küfür ediyordu'' demiş, maçın sonunda tanju'nun üzerine neden yürüdüğü de anlam kazanıyor böylece.
 • galatasaray'da yönetici olsa götünden kan alır bunun. mahkemede bunu ispat et der, tazminatı da çarpı koyar. onur der, marka der bayıltır. bu işlerden anlayan biri kulüp avukatlarına bu yalanları yollasa iyi olur..

  edit; bu iddiaların gerçekle hiçbir alakası yoktur. sadece savdır. tazminat davası bu iddiaları gerçekmiş gibi sağa sola yazanlara açılmalıdır. mahkemeye gelip gerçekmiş gibi yazdığı şeyleri belgesiyle ispat etmesi istenir..galatasaray türkiye'nin en bilinen markalarından biridir. bundan ala marka itibarına zarar mı olur?
 • tazminatı da çarpı koyup onur ve marka diyeceklere söylemek isterim ki bu olayı kamuoyuna taşıyan ibrahim yazıcı merhum olmuştur. mahkeme salvosunu zamanında tazminat davası açacağız deyip paramız yok gibi komik bahanelerle sıvışırken düşünmüşler, merak etmeyin. varsa başka bahaneleri alalım.

  edit: he he ticari itibar he. cevap veremeyince hemen sindirmeye uğraşırsınız böyle. bunun gibi başlıklardan yüzlerce var burada. zamanında bizzat muhataplarına açılamayan tazminat davasını unutup ticari itibar diyor haspam. hazmedemiyorsanız soda alın geçer.
 • bu nitu'da ne nitu'ymuş arkadaş dediğim şike teklifidir. geçenlerde de trabzon-bursa türkiye kupası maçında şike yaptığı iddiaları vardı.
 • 15 yıl alınan uefa kupasıyla övünüyorsunuz her seferinde diyenlerin 25 yıl önceki konuları konuşmasıdır. gerçek veya değil onu bilmiyorum bile.
 • galatasaray ligde lider olunca 25 sene sonra aniden farkına varılmıştır.
 • şaşırtmayan haber.

  şerefsizler şike yapar, şikeyi de galatasaray
 • şikeciliği düya çapında üne kavuşmuş, cümle alem duymuş, avrupalarda defalarca şike veya finansal fairplay yüzünden kovalanmış takımlardan biribin ezik taraftarından son hezeyanlardır.. şikeleri ıspat edilmiş , yöneticileri ceza almış , kiminin başkanı kiminin menejeri kiminin de yöneticisi ile rakipten birileriyle sürekli münasebetler kurulmuş , tarlalar yeşillenmiş, buğdaylar da başak salmış.. ee göte giren girmiş bu ne şimdi? biz de şimdi fenerin akhisar kalecisine yaptığı şike teklifi ya da akhisarın fener kalecisine yaptığı şike teklifi diye bi başlık mı açalım yani?

  valla mal geldiniz mal gidiyorsunuz.. ıspatlı şikeler varken götünüzden element uydurmayın lan lavuklar!!