şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: galatasaray'ın transfer hilelerinin birer birer ortaya çıkmaya başlaması) olayıdır.

önce oğulcan çağlayan olayı. sonra taylan antalyalı hüllesi. ya böyledir işte; gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. peki biz buna şaşırdık mı? tabi ki de hayır.

oğulcan çağlayan olayında zaten adalet sözünü söyledi. uzatmalar şunlar bunlar ama sonuç belli çünkü rizespor'un elinde tapu gibi sözleşmesi var. tek taraflı olarak sözleşmeyi uzatma opsiyonları var ve bunu kullanmışlar. oyuncunun rızasını almak zorunlulukları yok. oyuncu da vakti zamanında o sözleşmeye imza attıysa gereklerini yerine getirmek zorunda. sonradan "ama ben insanım ben mal değilim" deme hakkı yok, onu en baştan düşünecekti.

taylan antalyalı olayında ise 3 tarafın büyük sahtekarlığı ve ahlaksızlığı sözkonusu. erzurumspor böyle yaparak gençlerbirliği kulübüne ödemesi gereken paradan kurtuluyor. gençlerbirliği'nin hakkı olan paraya konuyor, daha doğrusu yandan dolanarak gençlerbirliği'nin parasını resmen çalıyor. galatasaray kulübü de böyle yaparak hem çok düşük bir "bonservis" ödüyor, hem de finansal fair play kurallarına uzaktan "nanik" yaparak elini rahatlayıyor. taylan antalyalı ise büyük bir takıma transfer olarak bu iki takımın da yaptığı sahtekarlığa ve ahlaksızlığa alet oluyor. alet olan, yapan gibidir.

ne olacak şimdi gençlerbirliği'nin hakkı? diğer takımlar her şeyi kuralına göre yaptığı halde ortalığı her fırsatta yangın yerine çeviren galatasaray kulübü'nün yaptığı ve artık ispat edilen hile ve transfer sahtekarlığı yanlarına kar mı kalacak? umarım gençlerbirliği el altından para alarak susmaz ve bu işin peşini bırakmaz. haksız oldukları konuda dahi "fifa'ya gideriz" meydan okumasını yapan bir takıma karşı gerekirse fifa'ya giderek haklarını ararlar umarım.

en büyük transfer silahı (bkz: oyuncu ayartmak) olan bu futbol takımımızın kırdığı cevizlerin sayısı çoktan kırkı geçmiştir. artık kral çıplaktır. artık mızrak çuvala sığmamakta, yazın yedikleri hurmalar kışın götlerini tırmalamaktadır. bu yalanları, bu düzenbazlıkları, bu sahtekarlıkları yıllardır herkes biliyoru ama kimse kanıtlayamıyordu. transferlerde yapılan bu usulsüzlüklerin, bu ahlaksızlıkların belgeleri de birer birer ortaya çıkmaya başlamıştır. şimdi söz ülkenin namuslu savcıları ve namuslu hakimlerinde.
  • galatasarayin kanuni bir isi varmi da transfer hileleri ortaya cikinca sasiriyor herkes. kulubun tamami turkiyede yasadisi isler yapiyor. sportif olarak gectim doganlarin sahinlerin yurdu dolasmasindn beridir adamlar zaten sike olayinin icindeler. kapi gibi belgeler var ama kanun bunlara nedense islemiyor.

devletle cok icli disli iliskileri var. onceleri devletin arazisinde kacak statlari vardi, devlet bunlari oradan kovduktan sonra otobanda bir stat yapti kendilerine, hemide bedava saka gibi. her sene yapilan vergi aflari geleneksel oldu ayrica son riva alim satim olaylariyla isin iyice boku cikti. anlasilan devletin takimi galatasaray. tevekkeli degil bu kadar cok kanunsuzluk yasansin turkiyede...
  • kanatlilarin basladigi yeni algi operasyonu.

siz once 20 transfer yapip 16 milyon euro maas odenmis goy goyunu bir sorgulayin sonra gs'ye bok atarsiniz.

(bkz: hirsiza hirsiz oldugunu unutturursan gelir sana ahlak dersi verir)
  • paralı köpeklerin mesaisi başlamış.
  • bir gençlerbirliği taraftarı olarak biz taylan transferinde bize yapılan çakallığı hak ettik diyorum. neden diyorum, çünkü bucaspor'dan alırken biz de aynı boku yedik. ülkemizde bosman kuralının yerli oyuncular üzerinde bi halta yaramaması böyle olaylara çanak tutuyor. oğulcan olayında da mantıken rizespor haklı olsa da bugüne kadar tahkim de cas da hep futbolcuyu haklı bulmuş. neden böyle oluyor bilmiyorum ama yine tahkim'den ya da cas'tan döner bu olay gibime geliyor.
  • galatasaraya vergi borcu silinmiş diyen yavsaklar önce başka takımların silinen rakamlarını açıklayın, başka takımlar açıklamış mı yoksa gizli mi tutuyor..

başka stadlar nasıl yapılmış, devletten nasıl yardım alınmış. eski başbakanın ismi stada neden verilmiş.
  • bosman kuralı nedir ne değildir bilmeyen yazar serzenişi.

--- alıntı ---

oyuncunun rızasını almak zorunlulukları yok. oyuncu da vakti zamanında o sözleşmeye imza attıysa gereklerini yerine getirmek zorunda. sonradan "ama ben insanım ben mal değilim" deme hakkı yok, onu en baştan düşünecekti.

--- alıntı ---

cümlelere bakar mısın? adamın oy verdiği partinin logosunu canlandırıyor beyninizde.

yaşı tutan arkadaşlar mehmet aurelio real betis'e giderken neler yaşandı hatırlar. futbolcu sözleşmesinin koşullarını tabi ki de yerine getirmek zorundadır. ama futbolcu mal değildir, kendisi en baştan bunu düşünmese bile gerçek ülkelerin gerçek kanunları onun adına düşünür.

oğulcan olayı da tahkime gidecek. tahkim kabul etmezse fifa'ya gidecek ve aurelio olayında ne yaşandıysa aynısı yaşanacak.
  • bir tanesini de ben buldum arkadaşlar

hesoyam = 250.000 dolar

yazıklar olsun
  • aynen galatasaraya ffp problemi varken forvetini 13 milyon euroya, kanat forvetini de 10 milyon euroya satmaya çalışan takım, takımının en skorer oyuncusunu fenere türk futbolunun iyiliği için bedavaya satıyor.
    vedat muriqi konusunda gs ve fb karşı karşıya gelmiş iken transfer karşılığında verilen bonservis dışında rizespora sponsorluk sözü de veriliyor.
    almanya'dan alınan kel stoper için bonservis bedelinin açıklanmaması için karşı kulüple sözleşme imzalanıyor.

ama gs transfer hilesi yapıyor değil mi amk çocukları?
  • fatih terim in maaşını asgari ücretten gösteren takımdan her şey beklenir, adam sgk ya madik atmış gençlerbirligi ne ki.

o zaman asgari ücret 940 tl imiş

https://m.haber7.com/…-samet-aybaba-aclik-sinirinda