şükela:  tümü | bugün
  • manevi ve özellikle maddi olarak zor dönemlerden geçtiğimiz bu zamanlarda aklımdan çıkmayan borçtur.

güncel borcum 2.500 tl.

bu prim borcu safsatası başladıktan sonra 'sadece özel diş hekimine' işi düşen ben, senelerdir bu borcun katlanarak arttığını izlemekteyim. 2 senedir yurt dışındaydım, devlet hastanesiyle işim olmadı vs. geçtim artık. bu borcun neden ve nasıl oluştuğunu sorgulamaktan da bıktım.

kısacası; orta ve düşük gelirli ailelerin geçim sıkıntısı çektiği, çoğu insanın işsiz kaldığı ve kalacağı, ayrıca ne zaman biteceği belli olmayan bu sancılı süreç, insanları moral ve motivasyon olarak derinden etkilemekte.

devletimizin elini taşın altına sokmasını ve bu külfeti ortadan kaldırması gerektiğini arz ediyorum.

not: sözlükten de bu konuda destek bekliyorum.
  • niye siliniyor? borçtur ödeyeceksiniz! ben ödedim siz de ödeyeceksiniz! ben 15 ay askerlik yapt... pardon o başka bir konuydu.

sözlüğün %70'ini temsil edeyim dedim ama başaramadım.
  • milyon dolarlık şirketlerin borcu silinir işsizlerin borcu silinmez.
  • ben ödedim ama öderken içime oturdu. ödemiş olsam da silinmesini desteklerim. çünkü bu borç kyk gibi bir şey değil. o silinmemeli ama bu silinmeli.
  • tc vatandşalarının vergileriyle yapılan hastanelerde suriyelilerin bedavaya sağlık hizmeti aldığı ve muayene olabildiği bir ülkede zaten hiç olmaması gerekendir. işsiz tc vatandaşlarına ihanet olan bu borçlar derhal silinmeli ve tc vatandaşlarına sağlık hizmeti ücretsiz olmalıdır.
  • kardeşim bu borç nerden çöküyor bana da 1000 lira ya yakın çıkmış bor sebebi ne acaba
  • destek verdiğim kampanyadır.
  • benim boyle bir borcum hiç olmadı ama silinsin