şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
2878 entry daha
  • bunun daha kotusu calisiyor olmaniza ragmen hala her ay borc cikartmasidir. ulan goruyorsun orada sigortanin takir takir isledigini bu pic kesin cikar isten mi diyorlar ne dusunuyorlarsa.
  • çalıştığın halde yine de borç çıkartıran falan filan bişey işte.
  • çalıştığınız halde borç çıkar zira nasıl bir sistem kurdularsa entegrasyonları dillere destandır, borç çıkmaya devam ediyorsa bizzat gidip sgk'ya bildirmeniz gerekir sigortalı olduğunuz dönemi siliyorlar.
  • başlığı görünce merak edip baktım 4 yılda 3200 küsür borç birikmiş 2 yıl okulu uzattık 2 yıldır iş bulamıyorum yapacak bir şey yok bi kere gaza gelip gelir testi yaptıracaktım akrabalar bana yüklemiş tapuları ruhsatları, dedim eve prof çağırsam çıkacak primden daha uzuca gelir vazgeçtim

hastalanırsam ilacı eczaneden alıyorum baktım çok kötüyüm acile gidiyorum faturayı 3-4 sene sonra yolluyorlar onları da ödemedim gittiği yere kadar gidicem (ekimde bedelliye gittim madem sigorta yaptınız yazdırdım ilaçları ölücülüğün bu kadarı :* )

yarın öbür gün işe girince nolacak merak ediyorum maaşa fln çökmezler umarım gerçi her şirketin anlaşmalı hastanesi fln oluyor allah herkese sıhhat versin
  • çalışmış olduğunuz şirketin özel sandığı varsa da sgk kaydınız hiç yokmuş gibi göründüğü için çalışmadığınız varsayılıyor ve gss prim borcu yansıtılıyor adınıza. sandığı arayıp ya da sgk kurumuna gidip çalıştığınızı tevsik ederseniz borcunuz silinebiliyor.
  • 1818 tl olan borcum gecikme zammı ile bir anda 2553 tlye gelmiş. come on baby!

tek kuruş ödemedim, ödemeyeceğim. bu ahlaksız ve zalimce soyguna dur diyecek vicdan sahibi yok mudur bu ülkede?

yazıklar olsun size.
  • ilk çıktığı zaman 250 lira ödeyip imza atmak gibi bir hata etsemde daha sonraları düzensiz bir şekilde silme ekleme muhabbetlerinden dolayı ciddiyet eksikliği barındıran ve muhattap almadığım devlet işidir. gerekirse dünya vatandaşı olduğumu kabul eden bir ülkeden başka bir kimlik, pasaport çıkartırım ama yine bunu ö-de-mem.
  • bağkur prim borcunun yanında lafı bile yapılmaz.
  • evli olup da işsizseniz, sigorta kaydınızı eşinizin üzerine aldırarak gss borcuna engel olabilirsiniz.

olur ya bilmeyen vardır aklınızda olsun.

edit: erkekler de kadınların üzerine sigortalarını aldırabiliyorlar.
  • geçen ay e-devlet üzerinden giris yapip birkaç işimi hallettikten sonra saga sola borcum var mi bir bakayim dedim.
    bir de baktim ki geçen sene issiz kaldigim 7 aylık dönemin gss'sini kitlemisler.
    ödedim mecburen.
    ödedim ödemesine de 7 aylik süreçte ben ne hastaneye gittim ne de eczaneye.
    almadigim bir hizmetin bedelini ödemiş oldum resmen.
    hadi beni geçin, bu ülkede 25 yaşını geçmiş on binlerce işsiz genç var. ver her ay bu gss denen şeye daha da borclaniyorlar.
    yazik ki ne yazik.
8 entry daha