• ödeyenin olup olmadığını merak ettiğim borç
  • işsiz kalma vergisidir. düşene vurmaktan farkı yoktur.
  • devlet hastanesinde muayene olmak ya da röntgen cektirmek için tüm borcun mu cari borcun mu ödenmesi gerek bilen var mı? özel hastane için de ödenmesine gerek var mı acaba? bu konularla ilgili bilgisi olan biri yeşillendirebilirse çok sevinirim.
    internette birçok haber sitesi gezdim, hiçbirinde net bir bilgi bulamıyorum bu konuyla ilgili.
    tanım: karşılanmayan hizmetin de parasının alındığı bir de faiz bindirilen haraçtır.

edit: gelen cevap üzerine muayene olmak için borç ödememize gerek yokmuş. hem devlette hem özelde muayene ve tedavi ücretini ödeyerek hizmet alabiliyormuşuz. bir diğer cevap ise, 3 primden fazla borcumuz varsa muayene olabiliyoruz ama ilaçları alamıyormuşuz. muayene ucreti yaklasik 50 tl imis ve arti ilacin parasini oduyormusuz. ilaçlar pahali oldugunda sorun oluyor yani. özel hastanede ise sgk indirimi varsa bu indirimden yararlanamiyoruz. başka bir yazar da tedavi ücretinin 6 tl olduğunu söyledi.
  • ödeyeni siksinler 2

edit: gss prim borcu olup an itibarıyla sgk kaydı olan bir işte çalışanlar için geçerlidir. sağlık hizmetlerinde bir aksama yaşamazsınız fakat gss prim borcunuz da öylece bekler. beklesin amk 20 yıl daha beklesin isterse.
  • muayene olmak için ödemeniz gereken haraç, işsiz evlat vergisi. ödemeyeni sikiyorlar. milleti yanlış yönlendirmeyin. (bkz: #87953418)

edit: kaç aydır ödemedim e-devlet'e bakmaya korkuyorum. bu aralar doktora gitmem lazım. korona dönemi nedeniyle provizyona muafiyet getirdiler mi? bilen varsa yeşillendirsin.

edit 2: olmuyormuş, ödeyin.
  • 2 dönemden fazla borcunuz varsa provizyon verilmiyor.
  • acile gidin. borç olsa da bakmak zorundalar.
    kayit dışı istihdamın önüne gecmenin yolunun bu olmadigini hepimiz gayet iyi biliyoruz.
    (bkz: genel sağlık sigortası) saçmalığını kaldıracağını soyleyene bir oyum var.
    sosyal devlet diye atip tutmak istiyorsan baslayacagin yer burasi.
  • sayesinde sigortamda faydalanamadığım borç .

sigorta primlerim düzenli şekilde ödenmesine rağmen bu bana borç yazmaya devam ediyor ne yapacağız bunun borç yazmasını engellemek için hilesi falan mı var ?

haziran 2019'da sigorta primim ödenmeye başladı o tarihten itibaren düzenli ödenmesine rağmen o tarihten itibaren 1 temmuz 2019 ve 31 temmuz 2019'da iki kez para yazmışlar . bilen yeşillendirebilir mi ?
  • chp'ye asla oy vermeme sebebim.

akp gibi bir oluşumun bu tür büyük bir açığını hiçbir şekilde dile getirmeyip rozet demokratlığı yapmalarını affedemiyorum. ortalığı yıksanıza oğlum. en az beş milyon kişi hastaneye gidemiyor bu borç yüzünden. daha ne olacak ki her hafta dile getirmeniz için? adam 30 yıldır ssk müdürü diye dalga geçiyor seninle istikrarlı biçimde, ama sen gerçek ve devam eden bir problemi dillendirmiyorsun. planın ne? iktidar olup bu borcu kendin almak mı?
  • hala milyonlarca insanın haberinin bile olmadığı borç.
hesabın var mı? giriş yap