şükela:  tümü | bugün
  • seçim vaadi.
    1-gss yi hazmedemedi bu millet. kelle vergisi. yetmezmiş gibi bi de işi gücü olmayandan alıyorsun. düşmüş, bi de sen vuruyorsun. bunu kaldır!
    2-kyk nın faizini sil, yapılandır. genç jenerasyon bizden biraz farklı. bize ne semer vurursanız giyiyorduk. yeni nesil sorguluyor. diyor ki, ben ıphone almadım, borcumu ödedim. ödemeyeni niye affediyorsun. ondan, ödeyeni üzme, oy kaçırırsın. hem o nun gönlünü al. hem öbürüne ödeme kolaylığı yarat.
    3-bu takipe düşmüşlere, zaten meral akşener açıkladı. kim seçimi almak istiyorsa, buna oynasın. bunların borçlarını devlet olarak satın alıyorsun. amenna. ama ödet. ana parayı ödet. gücüne göre ödesin. nefes ala ala ödesin. bi şekilde ödet ama, ana parayı.
    4-sonra, hedef kitle belirle, o kitleyi satın al. nasıl satın alcaksın. çok basit. herkese makarnaya oy satıyor diyenler, kyk borcu silinecekmiş deyince, essah mı deyip coşuyor. gen havuzu bu, sonucu da bu, bizim ülkede. adam başı üçyüz-beşyüz, bu kadar bak. fazlasına gerek yok. bu rakamlara satıyoruz biz kendimizi. raad ol.
    5-hedef kitlene, iktidara geldiğinde, nimetlerinden koklatacağının sinyalini çak. meşazı anlasın. solcumusun, belediyeleri solcu doldurcam. sağcımısın sağcı doldurcam. adamımı alcam yani. ölümüne kayırcam. makam mevki sahibi olacaksınız benim sayemde, bunu iyi anlasın kitlen.
    öyle herkesi kucaklıyorum, o da alsın hakkını, bu da ödesin görevini...yok böle bi şey.
    sonra yardır gitsin.
    .
    not:
    devlete bir kuruş, kuruşu bilerek yazdım çünkü lira tutarında bile borcum yok.
    okurken burs almadım.
    işim var.allaha şükür, gss derdim yok.
    ilave, işyerimi kapattım. beklemedeyim. neden derseniz. sattığınıza harbi fiş fatura keserseniz, yüzde 53 e yakın vergi ödüyorsunuz. yanınızda çalışan bir asgari ücretlinin brüt matrahı size 2229 tl. yan gider falan 3000tl. şu anda benim faaliyet gösterdiğim sektörde, nette kendime o kadar para kalmamaya başladı o nedenle.
    kendi siyasi görüşüm var. üçyüz beşyüze değiştirecek değilim.
    makam mevki beklentim yok. serbest çalışanım. hiç bir siyasi partiye üye değilim.
    .
    bunları niye yazdım. seçimi ülkemizde bunlar kazandırıyor. gözlemimi yazdım. paylaştım.
    ben, adapte olamamış bir bireyim. borcumu ödeyen, borcun ödenmesini bekleyen, benden fazla yok. bu entry yi okuyan, kendini benim görüşüme yakın hisseden kardeşlerim olacaktır, evet maalesef sizden fazla yok...
  • (bkz: tamam)
  • (bkz: alexander siksallandır)

serbest çağrışım.