şükela:  tümü | bugün
 • fenerbahçe marşı soylemeyin.
 • önkosullu derslerden kalmak gibi bir hataya düsmeyin, gözünüzün yasina bile bakmadan okulunuzu uzatırlar...
 • sosyal bilimler enstitüsü çalışanlarına soru sormadan önce iyice bir sakinleşin.
 • eski gsülülerin yeni gelenlere verdikleri nasihatlerdir. kulağa küpe olması gereken bir tanesi ile örnekleyelim:

  öğrenci işlerinde altın günü var havasına kapıldıysanız fazla üstlerine gitmeyin, kalem gibi sarılmış zeytinyağlı sarmalara niyetlenmeyin, ortalarda koşuşturan çocukları sevmeye yeltenmeyin, ha olur da haraşo selanik iki ters bir yüz örgü filan biliyorsanız hemen bir iki tüyo verin, bakarsınız işiniz oluvermiş. bilmiyorsanız bugün gidin yarın gelin...

  ama unutmayın! 9dan 11e kahvaltıda, 11den 1e yemekte, 1den 3e çay saatinde, 3ten 5e muhabbette, 5ten sonra evlerinde afiyetteler...
 • önünüzdeki kağıda bakın. boğaz'a sınavdan sonra ortaköy'de bakarsınız. yoksa benim gibi olursunuz.
 • - kendi hocanız değilse herhangi bir hocadan yardım beklemeyin. türkü fransızı farketmiyo 2 saniye bile ayırmazlar.
  - asla ve asla öğrenci işlerine ters yapmayın. * mezun olamayabilirsiniz. deve gibi kindarlar ve de müthi$ bir hafıza sahibiler.
  - bununla birlikte bölüm sekreterliğinizle istediğiniz gibi kavga edebilirsiniz.(en azından işletme bölümü sekreterliğiyle)
  - her $eyi büyük bir $aka gibi algıayın, çok ciddiye almayın. zira final sınavını hazırlamayı unutup, tatilinizden 4 gün yiyen hocalar da mevcuttur. (bkz: mallet)
  - fotokopi çekenlere kibar olmaya çalı$ın bilimum kıl zamanda size çok yardımcı olabiliyorlar.
  - tüm sülalenizi ara$tırın bir galatasaray liseli* akraba bulun. bütün kapılar önünüzde tıkır tıkır açılacaktır.*
  - galatasaray üniversitesi suna kıraç kütüphanesi'ni iyi kullanın, gürültü yapmayın, çalı$anlar* giri$ebilirler.
  - fazla yağmurlu günlerde tavanların akmaması anormal bir durumdur dikkat edin. bir terslik olabilir.
  - hocalar tarafından a$ağılanmaya hazır olun. zira çoğu bir $ekilde fransız eğitiminden geçmi$ ve gençliklerinde ezilmi$/itilmi$/kakılmı$ tiplerdir, hıncını sizden alırlar.
  - asla bir hoca hakkında fikir sahibi olmadan göt etmeyin.* maalesef bazı ta$lar baltaların kesemeyeceği kadar sert. (bkz: seyfettin gürsel) (bkz: rüstem hacırüstemoğlu)(bkz: yaman öztek)(bkz: sibel yamak)
  - bütün olumsuzluklara rağmen moral bozmayın. gerçekten iyi bir eğitim alıyorsunuz önemli olan da bu.
 • -kışın önü boş kalorifer peteği bulursanız yanından ayrılmayın zira ayrıldığınız an orası başka biri tarafından ele geçirilecektir.
  -tarih derslerini eğer topluca alıyorsanız ki muhtemelen öyledir kalorifer peteğine yaptığınız muameleyi derste oturacağınız yere bir iki saat önceden yapmanız tavsiye olunur aksi halde dersi dışarıdan takip edersiniz muhtemelen gürültü oluyor diye kapı suratınıza kapatılır ve dışarıda kalırsınız.
 • - aralık ayının ba$ına kadar kaloriferlerin yanmasını bekleyecek kadar iyi niyetli olmayın. zira okulumuzun süper yöneticileri asla hava durumu, meteorolojiden anlamazlar. kaloriferler nisan sonuna kadar yanar. sıcaktan mayoyla gelirsiniz okula.
  - tipi mipi olduğunda asla okuldan kar yüzünden tatil oldu açıklaması beklemeyin. ben tatil anonsları sayesinde ismini bilmediğim üniversitelerin varlığını örendim ama bir tek gsu tatil ilan etmedi. ertesi gün sınav yoksa kafa tatili verin kendinize. yoksa evinizden kalkıp ıkına sıkına okula gelip, okulun tatil olduğunu öğrenebilirsiniz. uzaktan gelenler dellenip çıplak vatanda$ olabilirler. dellenemeyenler okulda kartopu oynamanın zevkini tatmalılar. manzara, boğaz, kar...
  - kar tatili için okulu aradığınızda kar$ınıza çıkan güvenlik görevlisini i$letmeyin. biz ettik siz etmeyin. zira okul yönetiminin tatili açıklamaması yüzünden okulun 1500 öğrencisi onu aramakta.
  - herkes tabi ki galatasaray taraftarı değil ama çoğunluk galatasaraylı. döveriz.* $aka bir yana tatsızlık olmaması için fener formasıyla gelmeyin ayıp.
  - baharda mutlaka sahilde güne$lenin.
  - kedi köpek dü$manı rektöre* her gördüğünüz yerde kötü kötü bakın. (bkz: andropoz)
  - koca okulun kullancağı bilgisayar sayısının yakın zamana kadar 15 olduğu gerçeğini bilin. $u anki duruma yatıp kalkıp dua edin.
  - küçükleri sevin, büyükleri sayın.
 • elinizde tost, kek,patates kızartması...vb.varsa o koyun bakışlı köpeğin olduğu yerlerde dolaşmayın. o bakışlarla kendini o kadar acındırır ki yemek üzere aldığınız gıda maddelerinin 4 te üçünü ona vermek zorunda kalırsınız. bir iki lokma yetmez elinizdeki bitene kadar peşinizde dolanır.
 • ders talep formlarını ilk gunden teslim etmeyin. aceleye gerek yok, program en az uc defa degisecek, her seferinde cikip yeniden duzeltmek manasız.