şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kesinlikle doğru olan önermedir. masaüstü bilgisayar kullansanydım mutlaka gei yüklerdim gta 4 ü
  • (bkz: neye göre kime göre)

yandaş medyanın ekmek yediği kapıyı ve içindekileri meşru gösterme gayretini hatırlatan video. böyle de bir video olsun işte diye hazırlanmış belli. v'nin online kısmı bile ıv'ün ağzına yüzüne verir. story mode ve oyun dinamiklerinden bahsetmiyorum. 3 karakter ve 3 farklı yaşamdan da.

daha objektif bir video ile izleyip şahsi deneyimleri katarak ifade etmekte fayda var.

edit: imla
  • gta vice city hepsinin üstünde yer aldığı için konu kilit.
  • videodan yola çıkarsak doğru gibi duran önermedir.
  • https://www.youtube.com/watch?v=qfbkxffa85e

cevabı da şu şekilde gelmiştir.

ancak yine de oyum gta 4 e. ha gta 5 de güzel. yanlış anlaşılmasın.
  • videoyu falan izlemedim ama tespit gibi tespit valla. karakterler, hikaye, pacing, her yönden gta dört, beşe on basar.
  • gta 4'ün menü kısmında çalan müziği hiç bir şeye değişmem
  • kesinlikle doğru bir önermedir. ilk oynamaya başladığımda detaylardan kafayı yemiştim. ağzım açık yeni neler neler yapabileceğimi saatlerce keşfetmek için oynamıştım. hele araba kullanmaya alışmak baya zaman almıştı, bir yere çarpmadan 100 mt gidemiyordum başta.

gta 5 tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. benim beklediğim gta 4 ün daha geniş haritalı ve eğlencesi bol görev dışı aktiviteli versiyonuydu. öyle yapmak yerine içi boş koskoca harita yapmışlar, güzelim detayları yok etmişler. gta 4 ve episodelardaki karakterler ve görevlerin kalitesi ise gta 5'e 10 basardı.

online ayağının nasıl olduğunun bir önemi yok. temeli nasıl o önemli. gerisi gelir çünkü. umarım gta 6 çok daha iyi olur.
  • şehir atmosferi, fizik motoru ve genel olarak daha dark tonu dolayısıyla katılıyorum.

ama genel oynanışın kasıntılığı, araba sürüşünün aşırı realist yapısı dolayısıyla rahatsız edici olması, görev dizaynı ve genel yönetmenliğinin sik gibi olması, hatta hikayesi vs. diğer tüm konularda asla katılmıyorum.

gta 5'te eğlenceli görevler vardı hiç değilse gta 4'te bu hiç yok. aşırı bayık ve aşırı sıkıcı bir oyun. hatta hayatım boyunca gördüğüm en sıkıcı oyun. 10 senedir bilmem kaç defa bitirmeye çalıştık, bilmem kaç defa yarım bıraktık ama bir türlü bitmedi. genel olay örgüsü rezaletin karşılığı aslında bir hikaye ve olay örgüsü bile yok niko karambole bazı olaylara bulaşıyor, rastgele kişilerden görev yapıyor onu alıyor lan ne hikayesi var bu oyunda. niko zaten ömrü hayatımda gördüğüm en boş ve kütük karakter, tipik karaktersiz rockstar ana karakterlerinden biri, en iyisi diyor bazıları ama işte ancak rockstar oyunlarının en iyisi olabilir, başka oyunları katarsak nahhh en iyisi. en son oyunu bitiremeyeceğimi anlayıp youtube'tan movie şeklinde seyretmeye kalktım onda bile sıkılıp bıraktım. finale sardım finalde aynı bok, aynı terane.

tamam ciddiyet var, diğer gtalar gibi direkt ergen bebe oyunu değil. hatta daha mafia tarzı bişey yapmayı amaçlıyor oyun. ama yine de kocaman bir hiçten fazlası olamıyor. açın mafia oyunlarını oynayın hem realizm, hem atmosfer, hem karakter hem olay örgüsü nasıl harmanlanırmış öğrenin. gta 4 kocaman bir hiçten fazlası değil ve gta 5'ten daha iyi falanda değil.