şükela:  tümü | bugün
  • bilen bilir, gta 5'in geçtiği los santos şehri los angeles'ın kopyası olarak tasarlanmış, ya da en azından ben öyle biliyorum. bu ülkeden siktir olup gittiğimde gitmem muhtemel olan şehirlerin ilk sırasında yer alan los angeles'ı bu oyun vasıtasıyla keşfetmek için yaptığım iştir.
    atlıyorum arabaya geziyorum, bazen meydanlarda yürüyorum, bazen plajlarda dolaşıyorum, mekanları inceliyorum amaçsızca. gidersem yabancılık çekmeyeyim diye.
    başlık aynı şeyi yapıp da ilginç şeyler keşfedenlerin bilgi paylaşımı amacıyla açılmıştır.
  • oyun oynayarak bir ülkeden siktir olup gitmek gerçekten de ilginç şeylermiş.

avrupa ve abd, gta5 oynadığın için seni bekliyor, meğersem ihtiyaçları sokakları bilen kişiymiş.
  • malların anlamayacağı bir bakış açısı ve motivasyon şeklidir.
  • yaklaşık altı aydır avrupa yollarını euro truck simulator 2 ile öğrenmeye çalışarak bir benzerini yaptığım eylem. merkezi almanya'da bulunan ve sadece kadın şoförleri işe aldığım minik şirketim ise gelecekte kendi işimi kurduğumda yaşayabileceğim zorlukları tecrübe etmemi sağlıyor efenim. *
  • miami'yi ezberleten versiyonu için:

(bkz: gta vice city)

şaka maka google maps'ten bakıyorum da, hakikaten çok gerçekçi yapılmış. rockstar games işini biliyor.
  • midtown madness 2 ile de san fransico'yu sokak sokak ezberlemiştik. no problem.
  • santa monica da kaybolduktan sonra yanımızdaki bir arkadaş şu yan yoldan çık, sağa dön gideceğimiz yer orası demişti. gerçekten dediğini yaptığımda istediğimiz yere ulaştık. daha önce geldiğini bilmiyordum buraya dediğimde, yok abi gelmedim gta san andreas dan aklımda kalmış dediydi.

yani olması muhtemel bir eylemdir.
  • ben de askere gitmeden önce baya counter-strike oynamıştım. çok işe yaradı. atış takımına girdim. gidecek arkadaşlara tavsiye ederim.
  • bence micheali oynama dostum, zenci franklini oyna o daha guzel