şükela:  tümü | bugün
 • gelibolu tarim ilaclama
 • gargara tonunda inlemek
 • gran tourismo injection anlamına gelen sportif küçük otomobiller segmenti. ilk gti golf'ün çıkardığı modeldir. unutulmaz gti modelleri arasında gösterebileceklerimiz ise peugeot 205 gti, 106, 306, volkswagen golf gibi otomobillerdir. kullanım olarak oldukça konforsuz fakat keyifli ve tam bir "driver's car" tadındadır. performanslı otomobillerin en hesaplı versiyonları olmalarıyla tüm dünyada özellikle gençlerin ilgisini çeken bir segmenttir.
 • her gençerkeğin rüyası (bkz: her genckizin ruyasi)
 • bazen kendisine grand touring injection yakıştırması yapıldığı da olmuştur. golf'ün klasiğidir. hastası olunur, bir türlü bırakılamaz, 2 kapı modelleri yolcu birden fazla ise kasar lakin wheelwizard asla yolcu olmaz! 3.20is leri süründürdüğü noter huzurunda kanıtlanmıştır
 • volkswagenin grand touring injectionın kısaltması olarak kullandığı; önceleri sportif modellerini belirtmek için, şimdiyse daha çok donanım ibaresi olarak kullandığı model ismi...
  peugeotysa 205 gti ile başlattığı efsaneyi sürdürmekte; sadece gerçek sportif modellerinde bu kısaltmayı kullanmaktadır... (bkz: peugeot 106 gti) (bkz: peugeot 206 gti) (bkz: peugeot 306 gti)
 • standat compact model otomobillerin bir takım modifikasyon, makyaj ve takviye ile spor araba havası verilmiş hali. oldukça hızlı olmalarına rağmen bir nevi devşirme olduklarından hiç bir zaman gerçek spor arabalarının yerini alamazlar. genelde alacağı arabanın parasını kendi vermeyecek olan 18-24 yaş arası motorsporları ve hız meraklısı gençlere ederinin iki katı fiyatına satılır. fazlaca benzin tüketir ve kaza yapmaya müsaittir. yarısından çoğu sağda solda hız yapmak için kasan gençler tarafından pert edildiğinden hurdacılar ve sigortacılar tarafından çok sevilir bu modeller.

  örneğin vw golf gti, 1.8 125 bg golf'un atmosferik beslemeli motoruna uygulanan ucuz bir turbo besleme ile 150 bg'e çıkartılmış bir motora sahiptir (sonradan biraz daha artırdılar bu gücü). buna bir de yol tutuşu güçlendirmek için 1000 euro'luk bir süspansiyon sistemi ve sportif bir hava yaratmak içinde spoiler ve spor koltuklar ekleyin, fiyatı ikiye katlayın alın size vw golf gti.
 • (ara: gti)
 • en kısa zamanda yazar olmasını umduğum altıncı nesil çaylak. otomobillere olan müthiş ilgisiyle ve daha ilk denemesinde ikinci vites yapışıyla beni büyülemişti zamanında. geleceğin michael schumacher'i olacağından şüphe duymuyorum, bunun yanında orta 2'deyken benim öss hazırlık matematik sorularımı çözen bu dahi, matematik profesörü de olacak tabii ki. en büyük sırdaşım o benim, canım ciğerim, bütün gün görmek ve sarılmak istediğim, istanbul'dayken en çok özlediğim 3 kişiden biri olan canım kardeşim.
 • ks. gökhan turan izmir