şükela:  tümü | bugün
  • inanılmaz güzellikte bir platform oyunudur. biraz yavaş başlar ama sonradan hızlanıp kendine doğru çeker. yapımcılarının espirili tipler olduğu ve literatürü yalayıp yuttuğu belli. mesela afişlerde süper mario bros'a göndermeler görürsünüz, madenin girişi canlılar diyarındayken minecraft fonlarıyla "forever mine" olarak yazarken ölüler diyarında geri döndüğünde "nether realm" haline dönüşür.

en beğendiğim epirisi ise ölüler diyarında duvardaki afişlerden birinde manny calavera'nın olması ve üzerinde "missing!" yazmasıydı. kısacası oynayın. son yılların en iyi platformu olmaya aday.
  • çok leziz metroidvania. meşhur oyun ve meme göndermeleri barındırması ayrı bir güzellik.
  • güzel bir platform oyunu. bu aralar the humble indie bundle'dan 1 dolara alınabilir.
  • grim fandango'yu 2d platformer yapmışlar gibi hissettiren oyun. ayrıca dialoglardaki göndermeler gerçekten çok eğlendirdi bir de combo manyağı yapıyor bu oyun adamı.
  • 2 ay önce humble bundle'dan almıştım. aldığım hafta bitirdim tabii. geçenlerde tekrar oynayıp bitirdim. aynı beetlejuice'ın dediği gibi: “i've seen the exorcist a 167 times and it keeps getting funnier every single time i see it."

her neyse! gelecek perşembeye kadar oyunu 1 dolara alma fırsatına sahipsiniz. daha detaylı bilgi için https://www.humblebundle.com/weekly
    (bkz: the humble indie bundle)
  • çok geyik bir ekip tarafından yapılmış oyun. diyalogları okumadan geçmemek lazım, acayip göndermeler var.
  • bu oyunu oynayın arkadaşlar, son zamanlarda eksikliğini çektiğimiz bol matraklı oyunlardan birisidir kendisi.
  • hayatımda oynadığım en güzel oyunlardan biri.
  • bu aralar çok boşta kaldım, kafa dağıtmak için eğlenceli diye bu oyunu oynayayım dedim. elim kırılaydı da indirmeyeydim.

oyun abartılı zorlukta geldi, bir de hırs yaptım, durup dururken sinir stres sahibi bir insan oldum. artık son boss'a 20 kere ölmenin üstüne youtube'a bir bakayım dedim nasıl yapılıyor diye, ulan videodaki oyun benimkiyle aynı hızda değil. video benim oyunun yarısı hızında hızında.

meğer pc versiyonunda bir sıkıntı varmış, vsynci kapatmayınca oyun fazla hızlı oluyormuş. ben de bunu bütün oyunu 2 katı hızda bitirdikten sonra farkettim.

insafınız yok mu sizin? insan böyle bir sorunu bilir de uyarmaz mı? oyuna başlarken dağ gibi delikanlıydım, eridim gittim, saçlarım ağardı.