şükela:  tümü | bugün
 • ankara'dadır.
 • menü aldığınızda standart olarak servis edilen kola yerine çin çayı içtiğinizde midenizin çok daha rahat ettiğini fark edeceksiniz. çorbası mükemmel.
 • ankarada yiyebileceğiniz en güzel çin yemeğini yapan lokantadır. tunalı- bestekarda marmaris balıkçısının hemmencecik yanındadır. ayrıca tatlı- ekşi tavukları şiddetle tavsiye edilir.

  editto:imla
 • bir günü diğer gününü tutmaz. toplam kalite yönetimi vs gibi zamane kavramlarından uzak, zincir olmayan bir işletmedir.
  gittiğiniz saate ve menüden seçiminize bağlı olarak, az ilerideki köfteciden ucuz ya da tikki çin lokantalarından pahalı olabilen bir yerdir.

  yine de angara'daki çin lokantaları arasında favorimdir kendileri.

  edit: dört küsur milyonluk ankara'da başka çin lokantası yoktur diyebilirim.
  - altınpark çin lokantası, altınpark'daki en iyi lokanta ama kalite yönünden (öyle böyle değil..) sürünüyor.
  - çin seddi çok başarılı değil, yer-imaj sıkıntılı, tat çok sıkıntılı olmasa da.
  - sushico-quickchina familyası çin lokantası değil, sevdiceğe "aa bak ne şeker çubuk var eki eki" demek için gideceğiniz yer.

  bir de plastik çubuk vermeye geri dönseler süper olacak.
  edit: son iki gidişimde plastik çubuk verdiler.
 • ankara'da "quick china, sushico gibi mekanlarda universiteli tikilere yutturulan cakma cin yemeginden yemem, e simdi buradan kalkip taa altinpark'lara gidecek halim de yok" diyenler icin bicilmis kaftan olan, ascisi ve sahibi cinli (gerci aslen sivasli oldugu rivayet olunur), harbi cin lokantasi. bu ozelligi sebebiyle ankara'da yasayan veya ankara'yi is amaciyla ziyaret eden cinlilerin de ugrak yeri olmasi gozlerden kacmaz.

  bir de eskiden koroglu caddesi'nde cengiz han isimli yillarin eskitemedigi guzide bir cin lokantasi vardi, simdi yerini gece klubunden hallice bir mekana birakmis, yazik.
 • ankara'da ki öz hakiki çin lokantasıdır. müşterilerinin büyük bölümü yaklaşık 200 çinli çalışanı ile ankara'nın çinli nüfusunun çoğunluğunu oluşturan huawei çalışanlarıdır. huawei'den geldiğinizi söylerseniz iyi hizmet almanız yüksek olasılıktır. bir de öğlen masalarda duran 4-5 çeşitli fix menüyü değil kalın bir kitabı andıran gerçek mönüyü isteyin. bu meniden damak tadınıza uygun olanları seçin. özellikle tahta güveçlerde gelen 3-4 farklı güveç yemeğini denemenizi öneririm. kalabalık bir grupla gidilecekse mutlaka içinde orjinal dönen yemek masası bulunan özel odayı ayırtın, o masada yemek yemek gerçekten çok keyifli.
 • ekmek arası çekirgeyi çok güzel yapıyorlar. çekirge hafif sulu,tam kızarmamış.. dürümü de var ama tam doymazsınız ille dürümse derdiniz çift lavaş deyin.
 • ankara bestekar sokaktaki bir çin lokantası. en başta pahalı gelse de aslında menü olarak alınca ekonomik bile oluyor çünkü porsiyonları harbi büyük. fıstık dilimli tavuk sotesini tavsiye ederim. ankara'da farklı lezzet sunan ender noktalardan.
 • acılı ekşili çorbası, mantısı, danası, noodle'ı şahane çin lokantası.
 • uzakdoğu mutfağını orjinaline çok yakın bir şekilde tadabileceğiniz, insana huzur veren bir restoran.