şükela:  tümü | bugün
 • desenize neredeyse b.ku bile dolarla alıyormuşuz?!

  şahlanan türkiye'nin neferlerini bekleyen başlık.

  buyurun!! konuşun akkıllar!!!
 • (bkz: svihs)
 • ondan sonra pazardaki mal teyzeler , amcalar patlıcan, domates, soğan fiyatlarını görünce "ne alaka bunların dolar artışı ile alakası nedir, kesin dış güçler diye" röportaj verirler. geçen böyle birinin trt'de bir sokak röportajını gördüm de ondan diyorum.
 • başta gübre fiyatlarındaki artış olmak üzere diğer tarım girdilerinde yaşanan anormal fiyat artışı aynı zamanda da akp’nin sonunu hazırlayan gelişmedir.

  türk halkının seçmen davranışlarını etkileyen temel durum, seçmenin ekonomik kazancıdır. dünyanın en çıkarcı toplumlarından biri olan türk halkı oyunu, kendisine en büyük ekonomik kazancı sağlayacak partiyi göz önünde bulundurarak verir.

  ak parti’yi siyasal alanda zorlayacak olan gelişme ise son günlerde gübre, mazot, tohum, tarımsal sulama ve mekanizasyon malzemelerinde yaşanan fiyat artışı olacak.
 • yine gelmiş svihs'çiler. bu durumun sevinilecek bir yanı mı var? marketin manav reyonunda zamlanmış ürünleri görünce de svihs dersiniz. sığırlar sizi!
 • vurun amk çifçiye daha ölmedi.
  yapıştır vestele 4-5 milyar dolar hibe ( sadece plastik çerçeve üretsin), ver oradan ev alacaklara destek. biz tarım ülkesi miyiz
 • lan çok acayip ya insan tam alıştım diyor yeni bir şeyler çıkıyor. biz ya da ben ilkokul da tarım da hayvancılıkta kendi kendimize yeten ülkelerden biriyiz diye büyüdük. büyüdük dediğim tam 18-19 yaşlarına geldik birileri geldi tüm öğrendikerimiz çöp oldu. iyi bok yemişler zammı yapanlar ve yaptırmasına sebep olanlar. zaten tohumlar... ya siktir edin gerçekten çok bunaldım %500 yapmayan vatan hainidir. zamları desteklemeyen de amerika'lıdır. mülteci sevmeyen de avrupa'lıdır. pöff.
 • gubreler boktan uretilmiyor arkadaslar. ornegin npk gubresi ureteceksin; hammaddelerini ya cin'den ya da rusya'dan aliyorsun ve odemeler dolarla pesin yapiliyor. ama satislari mecburen vadeli yapiyorsun. bayi sana parayi odemeyince, cekleri karsiliksiz cikinca apisip kaliyorsun. devlet de senin vadeli mal sattigina bakmiyor. sakkadanak aliyor kdvsini. adam vadesi gelip odeme yapmayinca da afedersiniz siki tutuyorsun. bankalar da kredi vermezse mal alamiyorsun. mal alamazsan uretim yapamiyorsun ve bu kisir dongu boyle surup gidiyor.
 • artık haber değeri olmayan olay.

  bu çiftçi 16 yılda yemediği darbeyi akp iktidarında yedi. meyve olsun sebze olsun et olsun süt olsun bu ülkenin çiftçisi herşeyi üretebiliyordu vatandaş da uygun fiyata tüketiyordu. akp olacak oluşum bu ülkenin başına ne zaman geldi çiftçinin üretim yapamaması için ne gerekiyorsa yaptılar. türkiye cumhuriyeti vatandaşları evine çuval çuval patates alırken 2 kilo patatesi alamayacak duruma geldi, yetmedi soğan alamayacak duruma geldi, taneyle meyve alacak duruma geldi. yetmedi hayvancılığı bitirdiler yurtdışından ne idiü belirsiz etleri ithal ettiler.

  insan düşmanına bu kadar kötülük yapmaz.