şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gucci'nin guilty serisinde son çıkanlardan. havalı reklamını görünce gidip koklayayım dedim. inanılmaz farklı bir koku. hatta özet geçersem fetiş...

  arkadaşlarınız sizden kokunuz yüzünden nefret etse de bağımlılık yapıcı bir durumu var. akşamdan beri tester kağıdını burnuma sokuşturuyorum. farklı bir koku denemek isteyenler gitsin baksın. notalarına bakmadım ama deri çok net. bu kadar pahalı bir parfümden böyle bir koku çıkması beni gerçekten şaşırttı açıkcası. gidin deneyin ve şaşırın. reklamı da koyalım şuraya en jared leto'lu olanından reklam
 • normal guilty'den farklı olup olmadığını merak ettiğim parfüm. edp olması ilgimi çekiyor biraz kalıcı olsun istiyorum çünkü. guilty'den de çok memnundum. en kısa zamanda gidip kontrol edicem burayı da editlicem.
 • bağımlılık! şu ana kadar kullandığım hiç bir parfüm gibi değil. çok farklı bir koku. 6-7 saat sonrasında bile çok evrim geçirmiyor. deri ve paçuli ön planda, uç noktalarda odunsu bir koku. kimse sevmiyormuş, üretimden kalkar diye stokta 3 tane bulunduruyorum hep.
 • valla bugün denedim eğer parfüm bozuk değilse ki olmadığından eminim rutubet kokan parfüm.
 • bu parfümün şiirini sonunda buldum:

  "vahşetim
  beni baygın meyvaların lezzetinden kopardı
  kendime dünyada bir
  acı kök tadı seçtim"

  mataramda tuzlu su

  ismet özel
 • hava serin değilse gündüz vakti kullanmayınız.
 • guilty serisinin en kaliteli fakat genel beğeniye en az hitap eden parfümü. daha önce çıkan guilty'ler basit kokan ve sentetik ana akım parfümlerdi fakat absolute tarz olarak tamamen farklı bir kara kış parfümü. parfümün üst notaları oldukça hayvansal kokuyor bunda formülünde kullanılan üç tür paçuli yağının etkisinin olduğunu düşünüyorum, orta notalarında ise kuru odunsu bir parfüme dönüşüyor. öyle alıp kadınlar kokuma hasta olsun parfümü değil, zamanında pek rağbet görmeyip üretimi bitince koleksiyonerler tarafından aranılacak parfümlerden.
 • satışını en zor gerçekleştirdiğim ve bence iğrenç kokan parfüm. seven kişiler çıkıyor tende güzel koltuklarını iddia ediyorlar ama ben hiç bir zaman bu parfümü sevemem.

  deri kokusu üst notada olmasıyla ilk sıkıldığında aşırı ağır ve benim için iğrenç bir koku veriyor. orta kalp notalarda paçuli ve bitişinde odunsu kokular var. beğenebileceğim tek zaman sıkıldıktan 5-6 saat sonrası belki olabilir. bunu sıkıp kızlar bana baksın falan diye düşünmeyin sakın. öyle bir dünya yok.