şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üst notalarında kırmızı meyveler ve pembe biber, orta notalarda ahududu, leylak, menekşe ve şeftali olan; baz notası ise paçuli olan bir kadın parfümü. şişe tasarımı gucci guilty'nin daha sade olanı diyebiliriz. koku olarak da guilty'ye göre daha oturaklı olduğunu söyleyebiliriz, guilty kadar fazla kullanılmıyor olması da bence olumlu yanlarından.
 • hem gece hem gündüz kullanım için uygun, kırmızı meyvelerin kışkırtıcılığını hissettiren bir koku. fazla yayılan bir koku olmamakla birlikte, oldukça kalıcı ve her evresi ayrı güzel kokan bir parfüm. baskın olmayan, kaliteli ve alttan alta seksi bir koku arıyorsanız denemenizi tavsiye ederim.
 • şişesi gucci guilty' nin şişesinin siyah ve kırmızı renklerde yapılmışı olmasına rağmen, gucci guilty'den oldukça farklı ve karakterli, insanların burnunun direğini düşürmeden, hafif hafif bak ben burdayım diyen bir parfüm- aslında edt. imzam haline gelen jean paul guiltier"classique" i dinlendirmek için ara ara kapısını çaldığımdır.
 • kokunun kadın versiyonu ve erkek versiyonunu erkek kardeşimle birlikte kullanmak üzere set olarak aldık.

  kadın versiyonuna diyeceğim çok yok. güzel koku ama başyapıt değil. öyle kendi kulvarını açan kokulardan hiç değil. yazın biraz bayıcı olacak belli ki. farkedilirliği bence biraz zayıf kalmış ama sıcaklarda ne olur bilmem. gerçi sıcaklarda da farkedilse bile insanın için bayar gibi geldi. kalıcılık da da çok başarılı değil. daha iyi olabilirdi. sadece hoş kokulu bir parfüm desem daha yerinde olur.

  erkek versiyonunu da koklama fırsatım oldu. daha doğrusu erkek kardeşimden kokusunu alamadığımdan resmen bileğime sıkarak kokladım. yani erkek versiyonu kadın versiyonundan daha zayıf. aurası hiç yok sanki, anlaşılmıyor koku. burnumu çocuğun elbisesine yada boynuna değdirince net anlaşılıyor. kadın versiyonu çok daha belirgin bir auraya sahip. koku güzelliği fena değil ama o dedikleri afrodizyak etkisini söyleyen halt etmiş. kokuyu alamıyorsunuz ki afrodizyak etkisini hissedesiniz. ayrıca öyle bir koku tarzı da hiç yok. kalıcılık da erkek versiyonunda çok daha kötü. kullanan kişi bile 1 saat sonra kokuyu almayabilir.

  gucci, parfüm konusunda zaten çok başarılı ürünleri (bence) olmayan bir marka. efsane bir kaç parfümünü de "yeniden yorumlamak" adı altında üretimden kaldırıp yeniden formüle edip komple değiştirdi. kokuları da öldürdü. son yıllarda (özellikle 2017-2018) moda adına çıkardığı saçma kıyafetler hepimizce malum.

  özetle kadın veya erkek versiyonu farketmeden bu kokuya sırf "gucci" markası diye onca para vermeyin. ille de bir "gucci" istiyorsanız daha güzel kokuları zaten var. yok ille de "gucci guilty" serisi alacaksanız bunu alacağınıza gidin (bkz: gucci guilty intense) alın, daha kalıcı ve bence daha güzel. intense serisinin kadın versiyonu da erkek versiyonu da bence çok daha kalıcı, çekici, farkedilir ve güzel.