şükela:  tümü | bugün
 • çine mehmet tuncer anadolu lisesi'nde sınıf arkadaşım idi. koç üniversitesi'nden mezun olup buldumbuldum.com sitesi ile adını duyurduktan sonra, kendisinden gazetelerde ve çeşitli sosyal networklerde örnek ve basarılı genç girişimci olarak bahsedilmeye başlanmıştır. önümüzdeki yıllarda adını daha sık duyacagımızdan eminim, basarılarının devamını dilerim.
 • arka sıralarda oturan, dersle pek ilgisi olmayan bir arkad....ay ilk iki entryden sonra okul yıllığına yazıyormuş gibi bir hisse kapıldım. tabi burası sözlük zaten ben de güçlü ile liseden arkadaş değilim, üniversiteden de değilim. geçenlerde doha'da 3-4 gün çarşı pazar dolaştık filan öyle başladı arkadaşlığımız. ama şaka bir yana, kendisine de söyledim, yaptıklarını takdir etmemiz lazımdır. görülmeyeni görmek diye buna denir.
 • instagram da önüne geleni takip edip sonra geri çeken biridir. koca şirket sahibi adamın böyle işlerle uğraşması çok ironik olmuş.
 • kendi hesabıyla twitter ve instagramdan sizi takip edip sonra takibini geri çeken garip birisi.
  linkedin de en son başlaştığı yazı ego nasıl tavan yapara çok güzel örnek. paylaşımda kahvesini bardağa hizmetlinin değil(!) kendisinin koyduğunu yazmış ve böylelikle odasına dönerken herkesle konuşup şirket hakimiyetini arttırdığından bahsetmiş.bunu yazmış utanmadan bir de bu adama çalışmak için beş paraya muhtaç olmak lazım.p&g managerı yazmaz bunu. ben sadece çüş diyebiliyorum. dev aynası ne güzel bir şey.
 • sürekli linkedin'de bi yazılarına bişi bişilerine denk geliyorum. ne yaptığını da çok anlamadım, çok da ilgilenmedim açıkçası. niye sürekli linkedin feed'imde çıkıyo onu da bilmiyorum. acaba "girişimci tanıtım" reklamı felan mı var linkedin'de böyle insanların kendini tanıttığı. bilemedim.
 • 1 masa 1 kalemle basladik, anadolu esnafiyim halkin icindeyim tarzi linkedin paylasimini gorunce devamina bakayim dedim kimdir bu, adam 65 yasinda fabrikayi ogluma devretmis turk filmindeki sanayici dayi kafasini yasiyor.

  ınstagramdan takip edip birakmasiyla unlu. hatirlatmak isterim ki 1000 takipci 20 tl
 • linkedin'deki paylaşımlarıyla "başkası yerine utanç duyma" durumunu fazlasıyla hissettiriyor.

  ilk karşıma çıktığında dedim herhalde heves etmiş, linkedin'de aktif olayım demiş, dedim.

  arkadaş ardı arkası kesilmiyor, elemanı takip de etmiyorum ama sürekli önüme düşüyor.

  aliexpress vbç popüler değilken çin'den getirdiği sikindirik hediyelikleri satıyordu, şimdi de daha fazlası değil.
  ama paylaşımları görsen genius app developer zuckerberg hazretleri havaları.

  en son "çayımı kahvemi kendim alırım" diye linkedin paylaşımı yapmış.

  neyse, biz çok gülüyoruz sana güçlücüm.
 • girişiminin kendisini tatmin etmediğini düşündüğüm girişimci. yeni bir şey üretemiyor, girişimi de üretim üzerine değil zaten. bu alandaki açlığını da linkedin paylaşımlarıyla, oradan aldığı beğeniler ve yorumlarla gidermeye çalışıyor gibi.
 • "lise yıllarından tanırım" entryleri çıkartıldığında sosyal medyada gına gelmiş yazar entryleri kalıyor. ben de benzer şekilde, sağda solda devamlı görüyorum bu buldumbuldum.com u, şöyle başarı hikayesi böyle başarı hikayesi. oskar ödülünü satarak parlatmış şirketi. hiç bi şekilde mantıklı gelmiyor ama demek ki müşterisi var.

  neyse demem o ki, eleman sosyal medyadan yürümeye çalışıyor anlaşılan. bilemedim
 • kimi insanlar konuştukları zaman karşısındaki harakiri yapmak,giyotin sehpasına boynunu yaslamak ister ya bu arkadaşın yazdıkları da aynı etkiyi yapıyor.

  çayımı kahvemi kendim alırım deyip kahve mak. ve bardakla poz verip paylaşmak nedir lan? bu insanların hiç arkadaşı yakını falan yok mu abi sen salak mısın deyip uyaracak.

  gelin size bir sırrımı vereyim deyip cümlelere başlıyor bir de sanki bana samsung ceo su, triplere bak