1979 entry daha
  • eskiden her işini kendi yapabilen kadın zannederdim, ondan daha güçlüsü varmış; kendi yapabilse bile bir başkasına güvenle bırakabilen, yükünü endişe duymadan, mutlulukla paylaşabilen, isteyebilen, alabilen kadın, sadece verebilen ya da alamayan kadının bileğini büker.
  • doğal seçilimden başarıyla sıyrılmak, tuttuğunu koparmak, inat, survivor modunun doğuştan açık gelmesi...

bendeniz henüz sabi sübyan, erdek'te sandal açıktayken ayak bileğimden tutup denize fırlattılar. yüzmeyi öğrendim. öğrenemeseydim boğulacaktım. küçüklüğümden beri her şeyi tek başıma yaptım çünkü benim yerime yapacak birisi yoktu. büyüyünce de değişmedi. çoğu şey için, "ben bunu yaparım," diye düşünüyorum. bazen yapamayıp düşüyorum, kalkıp tekrar deniyorum, tekrar çakılıyorum... ta ki yapana kadar.

bir hamam böcekleri, bir de ben. radyoaktif bir serpintiyle dünyanın sonu gelse hayatta kalacak iki canlı türüyüz.
  • içgüdüsel doğası güçlü olan,içgüdüleri zedelenmemiş kadındır.hayatına giren içsel yok ediciyi sezgisel olarak tanır,varlığını sezer,yaklaştığını duyar ve ondan uzaklaşmak için tedbirler alır.
  • çoğu kendi hayatı için değil, sevdiği insanların hayatı ve öncelikleri için yaşar. ben çevrede ayakları üstünde duran, güçlü kadın bu denilen bir kadının bile kendi için bir şey yaptığına, yapma fırsatı bulduğuna şahit olmadım. her zaman onların üstüne yıkılmış mental ve zaman zaman maddi sorunları halletmekle, onlara güvenen ve her şeyi onların çözmesini bekleyen insanlar için uğraşmakla didinip dururlar.

kimse onlara yoruldun mu ya da bunu da ben yapayım demediği için çoğu zaman hayatları, sevdikleri ve ona güvenenlerin önceliklerine göre yaşanır. bunu da çok iyi bilirler ama değiştiremezler. bu kadınlar talepkar olmayı bilmiyorlar, verici olmayı kişiliklerinin bir parçası olarak gördükleri için sevdiklerine cevapları her zaman ' evet ' oluyor. bu yüzden istemeseler de başkaları için çabalayıp duruyorlar.
  • çok zor zamanlar geçirirler
    her düştüğünde tek başına kalır ve tek başına ayağa kalkarlar
    her güne ilk günleriymiş gibi yeniden başlarlar
    ruhlarındaki yaralara merhemleri, sadece kendi akıllarıdır.
    hangi ortama girerlerse oranın hemen doğal lideri olurlar
    akıl okurlar
  • tartışmada ve argüman getirmede oldukça iyi olmaları.
    ikna etmeyi kastetmedim, karıştırılmasın.

tanım, bir takım özellikler.
  • helal olsun kız sana, gurur duy kendinle
  • elif aslı yıldız tunaoğlu gibi olmamaları.
  • güçlü değil, güçlü olması gereken durumların olduğunu bilen ve o durumlarda güçlü kalabilen kadınlardır. sürekli güçlülüğe inanmıyorum. insan doğasına aykırı.
  • erkekleri para makinası olarak görmezler. kendi ekonomik özgürlükleri vardır. hayatlarına girecek erkekler onları sağlayıcısı değil, hayat arkadaşı olur. seçicidirler, kimseye eyvallahları yoktur. göz yaşlarını da hep kendi başlarına dökerler, dertlerini hep kendi içlerinde yaşarlar, herkes onları dünyanın en mutlu insanı zanneder.
35 entry daha
hesabın var mı? giriş yap