şükela:  tümü | bugün
  • dirayetsiz olur.
    ben sana goz kulak olayım da ben dustugumde sen benim elimden tutup kaldırabilecek misin?
    sevmem.

ukteyi a133 fix gecen yıl vermis.
  • (bkz: güçlü)
    (bkz: agggbiiiii)

tanım:güçsüz insandır
  • benim lan bu..

bedenen ve maddi olarak duble master yaptığım iki alan var. ip incecik zayıf bir oğlanım atilla ilhan şiirindeki gibi yaş neredeyse olmuş 30 ne ev ne avrat ne araba hatta bunların sağlayıcısı bir işim bile yok.

sonuç olarak sevmezseniz sevmeyin alışkınız biz.
  • parası olmayan bir adam size gozu gibi bakabilir.
    ben gucsuz erkekten parasız erkegi anlamıyorum sahsen.
    bu bir kisilik ve durus meselesi abidin.
  • çirkin kadın ile eşdeğerdir.
  • hayatta gucsuz olma luksu vardir.
    dustugunde onu kaldiracak, kendine guveni azaldiginda onu pispisliyacak, islerini onun yerine yapacak hep birileri vardir.

kiminin gucsuz olma luksu yoktur ki..
    ama onlar bu dunyada yapayalniz da kalsalar yikilmazlar. ıyi bisey sanirim.
  • erkeğin saldırgan ve özgüvensiz olanı. gezegenler arasında popülasyon olarak en yoğun dünyada bulunur.
  • onun da sucu yok.
    karakteri gucsuz.
    dirayetsiz.
    zorluklar karsısında ne yapacagını bilemiyor.
    bi daha töbe..

(bkz: eşi hastalandı diye terk etmek)

benim esim hastalansa, ne hastalıgı olursa olsun gozum gibi bakarım. basında yatar kalkarım, icabında altını degistiririm, gerekirse hastanede aylarca yatar kalkarım. ailede biri hastalandıgında hastanede hep ben kalırım.

ama herkesten aynı dirayeti bekleyemezsin.
    farkımız yapılarımız..
  • çok havada kalmış bir başlık kavramsal olarak. güçsüz erkek demek fazlasıyla yetersiz. pek tabii herkes için güç tanımı ve güç unsurları oldukça farklı olabilir ama belli ölçüde tasnif edip birkaç ana başlık altında toplasak dahi onlarca farklı güç unsuru sayabiliriz.

şöyle biraz inceledim de başlıktaki entryleri; şöyle bir izlenim elde ettim kendimce.

herkes kendisinden yada tecrübelerinden veya ne bileyim çevresinde çok yaygın olan bir güç unsurunu baz alarak buna nazaran yorumlamış. her insanın güçlü ve güçsüz hissettiği alan ve kudret sınırları vardır. benim için anlayabilmek yada anlatabilmek bir güç iken kimi için sabrı kimi için parasıdır güç kaynağı.

velhasıl güçsüz erkek, güçlenmeye (ve bazen bunun için motive edilmeye) ihtiyacı olan erkek olarak yorumlanabileceği gibi bazen de olduğu gibi güzel olan adamdır. bu kesinlikle bir sevilme-sevilmeme kıstası olmamalı.

not: başlık altındaki bazı özeleştiriler oldukça hoşuma gitti.
  • kişiye göre değişen "güç" ve "güçlülük" kavramlarının altında sorgulanan erkek.

insanların ne zaman nerede ve ne şekilde yaşama devam ettiklerini kimse bilemez. çocukluktan gelen süreç. çeşitli travmalarla büyüyüp diktatör olan adam mıdır güçlü olan mesela? başına gelen kötü bir şey ile baş edememiş zavallıdır bana göre. aynı şartlar ve travmalar yaşadığı düşünüldüğünde sevdiği kadını çiçek gibi gören adamdır güçlü olan. tek fark var. biri insan olmayı, diğeri yaratık olmayı seçmiştir. birinin tek tesellisi ilgidir diğerinin ise acımasızlık.

acımasız insan güçlü olamaz. yine de parası varsa tercih edilir. işte bu kaybedişte bile ayakta durmaktır güçlü olmak.