şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şükriye tutkun'un son kasedine de ismini veren şarkısı. son zamanlarda dinlediğim en huzur verici ve dinlendirici şarkı aynı zamanda. sözleri de muhtesem.

  güneş burada da var ta ki batana kadar
  yıldızlar yine parlak safak atana kadar
  bilsen şimdi nerdeyim çılgın gecelerdeyim
  uzun bir seferdeyim gücüm yetene kadar
  gonca güllerim vardı burcu burcu kokardı
  rengi soldu sarardı sevip tutana kadar

  bir yağmur ki dinmiyor fener söndü yanmıyor
  yüreğim dayanmıyor hasret bitene kadar
  bilsem simdi nerdeyim çılgın gecelerdeyim
  uzun bir seferdeyim gücüm yetene kadar
  gonca güllerim vardı burcu burcu kokardı
  rengi soldu sarardı sevip tutana kadar
 • şükriye tutkun'un yeni albümünde okuduğu güzel şarkı. klibi ile de bütünleşmiş. çok güzel olmuş çok.
 • sükrüye tutkunun son albümü, track list su sekildedir.

  1 gücüm yetene kadar
  2 hakkı reis türküsü
  3 uykuda mısın sevgili yarim
  4 uyan sunam uyan
  5 bir fırtına tuttu bizi
  6 sarı manolim
  7 kadın
  8 sabahın seher vaktinde
  9 meclisinde mail oldum
  10 ne yaptım ben
  11 efem
  12 zilli de maşa darbuka
 • posta kutumda buyuk bir surprizle beraber buldugum, cd'lerimin ba$ina yerle$mi$ enfes album. ben $ukriye tutkun'un turku yorumlarina ozellikle hasta oldugumdan uyan sunam uyan ve meclisinde mail oldum'u ilk favorilerim belledim loop'a aldim. albumun bana ula$masinda katkisi olan herkese burdan te$ekkur ediyorum.
 • dert sahibi insanı yerin dibine sokan, dertsiz tasasız insanın ise ağzında buruk bir tat bırakan enfes bir şarkı.. şükriye tutkun öyle bir söylemiştir ki, o'nun o güzelim sesi bile kurtaramaz insanı içine çektiği sıkıntıdan..
 • methow valley'den cascade mountains'a dogru cikan yolun manzarasiyla, termosta da cay varsa insana turkiye'yi aratmiyor bu album.

  bir diger favori de: sabahin seher vaktinde.
 • bugün bi yerlerde, biraz buruk biraz kalabalık otururken, böyle insanın içini bi tuhaf yapan, biraz hüzünlendiren biraz da dinlendiren bir kadın sesinin çok hoş bir ezgiyle "gücüm yetene kadar" dediği kulağıma çalındı. sesi kesin bi yerlerden tanıdım, görüntü de gözümün önüne geldi ama ismi ne kadar düşünsem de çıkaramadım. etrafımdakilere sordum, kadını tarif ettim, herkes tanıdı kimse ismi bulamadı. derken konuyu unuttum. aradan epey zaman geçti, eve geldim, aklıma şarkıyı bulup indirmek geldi ama hala ismi hatırlayamamıştım. sözlükten bi şekilde bulurum, ne de olsa kutsal bilgi kaynağı deyip sözlüğü açtım, daha temam ekrana yerleşirken isim aklımda çınladı ; şükriye tutkun. güldüm kendime, sözlüğün bilgiye ulaşma konusunda böyle bile yardımı varmış demek diye düşündüm. sonra şarkının adını buldum, emule listeme ekledim, inmesini bekliyorum. bu arada sözlerin tamamını okudum, son iki dizede o gürültü arasında nasıl da kulağıma çalınmış olduğunu anladım.
 • nasıl duru, nasıl sade, nasıl derin, nasıl sıcak... insanın içinden kayıp giden şarkı.
 • en zor zamanımda,canımın içi pis bir hastalıkla boğuşurken,sırça dünyam paramparça olacak korkusuyla ertesi günü umut ve umutsuzluğu içiçe geçirmiş beklerken,geceleri gözlerimi karanlık denizin açıklarına dikip kendi kendime mırıldandığım şarkı.

  (bkz: alternatif terapi yöntemleri)
 • şayet eski sevgilisinin ismi burcu olan ve ayrılıktan kendini sorumlu tutan, aslında ayrılmak istemeyen ama mecburen ayrılan bir arkadaşınız var ise arabada dinlenmesi sonucu buhran dolu dakikalar geçirmesine, hatta airbag olan bölüme sert yumruklar atmasına neden olan şarkıdır. sakin olunmalı ve airbag yüzüne patlamadan sıradaki şarkıya geçilmelidir.*