şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ikinci dünya savaşının bittiği yılları anlatan ve muhteşem bir kurguya sahip olan, okuması insana keyif veren kitap. şu an türkçe çevirisi sanırım yok ama umarım çok yakında olur, burdan çevirmenlere duyurulur...
    http://www.randomhouse.com/rhpg/guernsey/
  • insanı bambaşka dünyalara sürükleyen, çok iyi bir roman. ekim 2009'da türkçe çevirisi yayınlanmıştır.
  • netflix tarafından çekilen filmi on ağustos tarihinde yayınlanacak olan, mary ann shaffer ve annie barrows kitabı.

ikinci dünya savaşı sonrası, 1946 yılının londra'sında geçen hikaye, guernsey adası'nda -almanlar tarafından işgal edilen tek ingiliz toprağı olarak bilinir- kurulan edebiyat ve patates turtası derneği hakkında bir kitap yazmak isteyen yazar juliet ashton'ın hayatını konu ediniyor.

fragman: https://www.youtube.com/watch?v=vp9edmx0ow0
    türkçe altyazılı fragman: https://www.youtube.com/watch?v=ombfigejn2k
  • harika bir film. ilk filmini izlemiş olsam da kitabına denk gelirsem alacağım. aşk çok naif ve güzel işlenmiş. eleştirilecek yanları olsa da romantik,tutkulu güzel bir hikayenin filmidir. kitaplar iyi ki var.
  • hem kitabı hem de filmi çok tavsiye edilesi bir eser. netflixte sürekli karşınıza çıkacaktır.
  • netflix de bugün gösterilmeye başlanan film. türü ve konusu ilgi alanına girenler için tavsiye edilir. iyi seyirler
  • netfilix'te bu akşam izlediğim. edebiyat severlerin kesin izlemesi gerektiğine inandığım film olmuştur. zaten bir kitap uyarlaması olduğu için bizi o edebiyatın güzel diyarlarına götürmüştür.

filmden alıntılar;

"dünya , eski tanıdık suratları,arayarak geçmek zorunda olduğum bir çöle benziyordur. der charles lamb. "

- yıllardır farkında olmadan, eski tanıdık yüzleri aradığımı fark ettim.

ve bunların size ait olma nedenini açıklayamıyorum.

fakat biliyorum.

" daha tanışmadan birine ait olunabileceğine , ya ben size aitim yada siz bana. inanıyor musunuz ? belki de guersney'deki ruha aitim. bu bana göre aile tanımına en yakın şey."

_onun yaşamının , benimkini nasıl sonsuza kadar değiştirdiğini ve bunu daha yeni keşfetmeye başladığımı biliyorum.

"eğer kitapların insanları bir araya getirme gücü varsa, bu kitabında sizi bir araya getirmesini umuyorum."
  • bende ilk defa bir filmi izleyip kitabını okuma istediği uyandıran film.
    izleyin belki hiç tanımadığınız, bilmediğiniz yerlere ait olduğunuzu farkedersiniz.
  • dandik netflix filmlerinin arasında adeta çölde bir vaha. ses olsun diye açmama rağmen büyük kısmını izledim, zamanın nasıl geçtiğini de anlamadım. kadroda, canım jen barber'ı görmek de pek tatlı bir sürpriz oldu. tavsiye edilir kısacası, izleyiniz efendim.
  • aylardır filmin yayınlanmasını bekledikten sonra izledim. güzel bir film. michiel huisman başrol için gerçekten harika bir seçim fakat kadın oyuncu (bkz: lily james) için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. dönemin ruhu, renkler başarılı bir şekilde yansıtılmış. filmde katherine parkinson u görmek ise ayrı bir güzellikti. (bkz: jen barber)