şükela:  tümü | bugün
 • python adli guzel dili yaratan insan. http://www.python.org/~guido/ seklinde hompeyci de vardir. arabasinin plakasi python olan kisi.

  http://www.ibiblio.org/…fun/df200004/df20000406.jpg
 • bu abinin sitesinden, orlijn adlı bir oğlu olduğunu, ve orlijn'in de, üzerindeki formadan anladığımız kadarıyla galatasaraylı olduğunu öğreniyoruz.

  http://www.python.org/…pring2004/spring2004-041.jpg
 • soylentilere gore googlein is teklifini kabul eden kisi.
  ola ki google pythona el atmaya kalkarsa, seyreyle eglenceyi.
 • yarattigi dilin ismi sevdigi bir televizyon programindan gelir (bkz: monty python). bizde yemez tabi boyle seyler, hangi manyak "reyting hamdi ++" diye dil yazar?
 • hollandanın çıkardığı en önemli programcıdır. 1989 yılı noel tatilinde canı sıkılmış, hobi amaçlı olarak ilgilenebileceği bir betik dili düşüncesinden yola çıkarak python'u geliştirmiştir. evet şimdilerde google'da çalışmaktadır ve zamanın çoğunu python için ayrımaktadır. trivia: "python powered" logosunu kardeşi tasarlamıştır.
 • twittera küsmüştür android app bütün adres defterini sormadan etmeden gönderdi diye.

  kişisel sayfası gerek welcome to my personal page ile olsun gerek tildalı url iyle olsun doksanlardan bir esinti sunar bize.

  http://python.org/~guido/
 • çok normal bir insanmış, europython 2012'de öyle gördük. bir hafta boyunca ortalarda takıldı, kim olduğunu bilmeyen birisinin dikkatini çekmezdi bile.

  mesela başında bulunduğu google app engine ile ilgili yaptığı sunumun süresi bitince, adama stop levhası gösterdi görevliler. illa devam edeyim demedi, sahneden indi.

  ya da yalnızca davetiyeye sahip olanların katılabildiği europython kokteyllerinden birine davetiyesi olmadığı için alınmamış. (sonradan aldilar mi bilmiyorum, belki kapıdaki görevli çocuk tanımamıştır, ben olsam alirdim yani) ama buna hiç bozulmamış gibi görünüyordu.

  cumartesi günkü sprint'te moinmoin masasına geldi, masanın altına girip elektrik kablosu buldu, ethernet kablosunu filan ayarlayıp takıldı öylece. aynı sabah kahvaltıda da tek başına takılıyordu.

  dediğim gibi, celebrity'lerde görülen, "çok önemliyim ben" tavrını göremedim hiç. (tamamı python dili etrafında dönen 1 haftalık bir etkinlikte, python'un yazarından bahsettiğimizi hatırlatayım)

  ha bir de gece gec saatte bizi disarida gorunce sasirarak bakti, ben de karşılık olarak el salladim, bu da böyle bir anımdır. kahvaltıda tek otururken masasına oturacaktım, moinmoin'ci amca benden hızlı çıktı.
 • öncelikle:

  (bkz: #14677299)

  kendisi iyidir, hoştur ama "hollanda'nın çıkardığı en önemli programcı" demek çarpılmanıza sebep olabilir.

  (bkz: edsger wybe dijkstra)
 • dropbox'a transfer olmuş kendisi. ama blogda yazdıkalrına göre ilk günden projede parmağı varmış zaten.