şükela:  tümü | bugün
 • heart of thorns'un bıraktığı yerden devam edeceği iddia edilmiş yeni guild wars 2 ek paketi. güzelce bir öğrenelim olayı, edit'lerim bunu.

  öncelikle, bunu yayın yapmaları geri zekalıca. zaten önceden hazırladığınız bir video oynatıyorsunuz, video'yu yükleyin ve ayrıca yayın yapın işte? ne kadar da zor bunları düşünmek!

  elona'ya, crystal desert'a gidiyoruz, devasa çöllerle karşılaşacağız ve belirttikleri üzere bugüne kadar yapılmış tüm haritalardan daha büyükleri ile mücadele edeceğiz. bu da bir diğer özelliği gözümüze sokuyor elbette: mount'lar geliyor. her mount'un kendi özellikleri olacakmış ve her birinin ulaşabileceği yer farklı olacakmış. ilginç bir bakış açısı - ki en azından diğer oyunlarıdaki gibi basit birer speed buff'tan ötesi olacakları onaylanmış oldu böylece. bu da bir şey.

  elite spec'ler: guardian, firebrand; necromancer, scourge; mesmer, mirage; elementalist, weaver; engineer, holosmith. - diğerlerini kaçırdım ne yazık ki, yayın pek iyi durumda değil. necromancer oynayacağım garantilenmiş oldu böylece. teşekkürler, arenanet!

  haftaya bir open beta ortaya atacaklarmış.

  https://www.guildwars2.com/en/path-of-fire/
 • bu hafta sonu trial olarak göz atabileceğimiz gw2 expansion'ı.

  desert mapleri ve sevdiğim tanrılardan olan balthazar'ı içermesi sebebiyle heart of throns'dan daha çok seveceğimi düşünüyorum şimdilik. yine de pre-purchase yapmadım. şu mount olayı kafamı bulandırıyor.
 • expansion ile gelecek yeni elite specleri denemek isteyenler 18-20 ağustos arası oyuna girerek pvp ve wvw maplerinde deneme yapabilirler.

  deneyebilmek için oyunu almış olmanız gerekmiyor. f2p hesaplar dahil demoya katılabilecek.
 • geçen hafta sonu sırf mount sistemini denemek için betaya kısa bir süre girdim. tek kelimeyle muazzam olmuş. redditte de "oyuna çok iyi entegre edildiği" ve "güzelleme, teşekkür" konulu başlıklar açıldı ki genelde anet'in yaptığı yeniliğin ilk hali hiç beğenilmez.

  sadece yeni gelen haritada değil de bütün tyria'da bineklerin kullanılabilecek olması oyuna tekrar heyecanımı artırdı.

  bu hafta sonu da elite spec.leri deneyebileceğiz. ben zaten merak ettiğim 3-4 tanesini denerim ki tahminimce yarısı hot spec.lerin önüne geçemeyecek.
  ----------------------------

  elite spec. hafta sonu etkinliği eklemesi: ana karakterimin elite spec.i deadeye çok iyi olmuş bence. pvp'de pek işe yarar durmuyor ancak wvw ve pve'de dps manyağı yapabilir karakteri. deadeye'dan sonra en dikkat çeken spec. holosmith. görsel açıdan harika olmuş.

  diğer spec.ler hakkında genel olarak tahmin ettiğim gibi çok fazla eleştiri var, ben de öyle orijinal bir yenilik göremedim açıkçası. en kullanışlı olanı spellbreaker yani warrior spec. ki zaten hali hazırda her yerde iş gören warrior sınıfına bir işlevsellik daha verilmiş durumda.

  kutsal üçlemenin olmadığı ancak kaçınılmaz olarak bir şekilde tank/support olarak kullanılan spec.ler için sanırım bir yenilik yok. tank görevi yine chronotank'e support görevi de druid'e kalacak gibi. yeni gelen spec.lerin de dps görevinde yapacağını değişiklikler pek önemli değil bence.
 • fazlasıyla şüpheli yaklaştığım binek konusunu oldukça iyi kotardılar. developer diary videosunda söyledikleri gibi bir şeye binmek speed boost değil, oldukça keyifli bir şey. joy of movement diye boşuna konuşmuyormuş mo*. hype train makinistimiz colin johanson'un da yeri başkaydı ama guild wars dendiği zaman mo bambaşka bir yerde, tekrar ipleri eline aldığından beri kötü hiçbir şey gelmedi neredeyse.

  haritaları oldukça beğendim. meta map gelmemesinden yakınanlar oluyor arada ancak zaten elimizde hot* ile yeterince meta harita vardı zaten, bir de bunları doldurmakla uğraşmayalım. gerekirse ileride yeni sezonda eklenir.

  seriyi ilk oyundan beri oynamış birisi olarak anet oldukça tatmin etti beni açıkçası. hikaye oldukça güzel gidiyor. guild wars 2 çıktığında ilk oyunlarla olan bağının az olmasından şikayet ediyordum, giderek daha fazla bağlıyorlar. haritanın her tarafından lore detayları fışkırıyor. kormir'e hala uyuzum ama bir yandan seviyorum da. zaishen order'a hep mesafeliydim. bir de eye of the north'taki iki tane xunlai chest'i açabilirsek tam olur.

  son olarak da senin amk palawa joko. zamanında kılıçtan büyüye bir sürü karanlık şey bile denendi de öldürülemedin, en sonunda turai ossa yenip hapsetmişti seni. öldürülememen canon ama günü gelecek elimizde öleceksin. 11 yıl oldu lan, huzur ver.
 • soundtrack albümündeki army of the war god şarkısı günde iki defa dinlenilmeli ve ardından balkona/bahçeye çıkıp dans etmek suretiyle "praise joko!" diye bağırılmalıdır.