şükela:  tümü | bugün
 • bence en mukemmel bira. 3 ana cesidi var. benim en cok sevdigim guinness draught. hem tadi, hem de bardaga doldurduktan sonraki goruntusu mukemmel. ictigim en guzel bira. siyah bira. 240 yillik gecmisi var.
 • rekorlar kitabi markasi.
 • (bkz: alec guinness)
 • dublin de uretilir koca bi fabrikada.gidilip ziyaret edilebilinir bu fabrika ki size fabrikanin icindeki 3 kafede de bedava bira verirler.mutlu olursunuz
 • guinness biralarının guinness rekorlar kitabı'nı çıkarmaya başlaması nasıl bir tarihsel gelişimin ürünüdür? anlatılan o ki, guinness şirketinin başkanı bir av partisi esnasında bizzat kendi arkadaşlarıyla "en hızlı av kuşu hangisidir?" konulu bir polemiğe girer. incelikli bir insan olduğundan sonra da şöyle der kendi kendine: "kimbilir benim memleketimin publarında sırf bu bilinemeyen rekorlar yüzünden ne kavgalar çıkmakta, kaç adam guinness biralarını içip içip ardından 'en iyi avcı benim, en büyük ev benim evim, en çok kadınla ben yattım' gibi konularda birbirlerini yemekte, büyük maddi ve manevi tahribata sebebiyet vermektedirler.. dünya barışı adına bu gidişe ben bir son vermeliyim".
  bu motivasyonla ufak bir broşür halinde ve guinness biraları sponsorluğunda 1950'lerde basılır ilk guinness rekorlar kitabı. gittikçe kendini aşar, guinness biralarından daha ünlü olur, bugünkü haline gelir. tahminim odur ki bu kitaba girmek isteyenlerin kendilerine verdikleri maddi ve manevi zarar, irlanda publarında birkaç sarhoş adamın çıkardığı tartışmanın verdiği ziyanın yanında hiçbir şey değildir.
  ben aslında son cümleyi sizi denemek için yazdım. yakalayabildiniz mi acaba içindeki anlam hatasını.. ilk yakalayan marie antoinette oldu, kendisini tebrik ediyorum içtenlikle.
 • pub adabı: rakıyla su içmeye benzer bir şekilde, guiness da sek bourbon'la (ve sayın zeytin'in dediği gibi maltla) çok iyi gider. istanbul barlarında yaptığım saha çalışması neticesinde, jack daniel's+guinness ikilisinin pek bilinmediğini (bizzat içenler %3, duymuş olanlar %12, hıyar gibi suratıma bakanlar %46) bulguladım. tam bunu bulgularken closing time phenomenon patlak verdi, devam edemedim. ama tavsiye ederim yani. kafası da iyidir. havanız da olur.
 • michael green'in "the art of coarse sex" isimli kitabında yazdığı hali ile; bir irlandalının, bir kızla guinness arasında seçim yapması gerekse, önce guinness'i seçer ve hiçbir irlandalı sahayı ayık terkedemediği için iş işten geçer cümleleri ile anlatılan bira
 • köpüğünün rengi çok güzeldir.kıvamı da biraz koyudur.duyduğuma göre köpüğüne parmak batırıp çektiinizde köpükte oluşan kabarcık ne kadar büyükse bira o kadar iyiymiş.
  (bkz: ben söyleyenlerin yalancısıyım)
 • yeri ayridir, baskadir. aciligindan sikayet edenler blueberry syrupla tatlandirabilirler. yogunlugu sebebiyle publarda bardaginizin dolus suresi biraz uzundur, hatta buna gonderme olarak guinness reklam kampayasinda "good things come to those who wait" seklinde bir gonderme de yapilmistir.
 • kadıköy de bi tekel bayiinde ucuza bulunca cocuklar gibi sevinip onlarla gitmek durumunda kalınan bi partide aman ses çıkmasın aman guinness lerimiz gozukmesin die 3.5 atılan sevimli şeyler
hesabın var mı? giriş yap