şükela:  tümü | bugün
 • dublin'de st james's gate'de, guinness'in ilk üretim yerinde kurulmuş olan müze ve guinness ürünleri satış mağazasıdır. 14€ karşılığı brewery gezilebilir ve 5. kattaki gravity bar'da bir pint guinness tüketilebilir.

  herhangi bir bira müzesi gezmiş birisi için, yeni hiçbir şey önermemektedir; hatta hiç bira müzesi gezmemiş birisi için de çok cazip bir aktivite olduğu iddia edilemez. en ilgi çekici yanı, gravity bar'da bira içerken, bir yandan da dublin'i kuşbakışı seyretme imkanıdır ama bu 14€ eder mi, tartışılır.

  daha ilginç bir tecrübe arayanlar bow street'deki the old jameson distillery'yi tercih edebilirler. 8,50€ giriş ücretine distillery turu ve az da olsa viski tadımı dahil.
 • yer irlanda/dublin.

  size bu biranın nasıl yapıldığından tutunda nasıl doldurulması gerektiğine dair kursların verildiği, bunun karşılığında bir sertifika veren, dünyanın en güzel siyah birasının başkenti. muhteşem bir müze, o güzel siyahın doğum yeri..
 • kraliçe elizabet teyzemiz de zamanında bu güzel müzeyi ziyaret etmiştir.

  http://msnbcmedia.msn.com/…n-ireland-05.ss_full.jpg
 • guinness, burada para basar. 2016 itibariyle 20 euro olan giriş ücreti haricinde; giriş katındaki mağazasında bulunan envai çeşit guinness logolu ürün (t-shirt, bardak, bira, anahtarlık, açacak, bira altlığı vs.) de kapış kapış satılınca epey akarı var işletmenin.* dublin'in en çok turist çeken yeri imiş bir de burası. gerçekten de önünde faytonlar, taksiler, turist otobüsleri dizi dizi... içerisi de özellikle haftasonlarında tıklım tıklım. o gravity bar'da oturacak yer bulmak namümkün. girişinde de epey sıra oluyor; benden söylemesi. ama şaşaalı bir deneyim; temsili de olsa...
 • öğrenci kimliğinizi göstererek alacağınız biletin fiyatı 18,5 euro olan müze. 4 katlı müzede kendiniz geziyorsunuz bir rehberiniz olmuyor. ancak dijital ekranlarla biranın yapılış hikayesi anlatılıyor. bir katı guinness reklamlarına ayrılmış en çok orayı beğendim. geçmişten bugüne guinness reklamlarını izleyebiliyorsunuz. en beğendiğim fish on a bicycle reklamı oldu.
  fish on a bicycle

  sonunda da giriş biletinize dahil olarak en üst katta dublin manzaralı gravity bar’da bir guinness birası içebiliyorsunuz. hatta isterseniz kendiniz guinness biranızı da dolduruyorsunuz. nasıl doldurulacağını ne kadar beklemeniz gerektiğini öğretiyorlar.