• oynamak isteyip de uzun süredir oynayamadığım oyun.

eskiden hemen hemen her playstation kafede bulunurdu. yakın geçmişte çok yere sordum ama hiçbir yerde bulamadım.
  • bir döneme damgasını vurmasına rağmen kaybolup gitmiş oyun.
    böyle bir seri neden ilerlemez anlamak mümkün değil.
  • bir donem deliler gibi oynadigim oyundur. ps'yi satmamla birlikte vedalastik malesef. en cok ozledigim kismi bu guitar hero olayi hala. evde saniyorum 1-2 oyunu bile kalmisti elimden cikaramadigim o donem. hey gidi.

bunu bir sekilde macbook'ta oynama sansi varsa ve amazon.de'de bulunabiliyorsa buna uygun gitar ve aparat vs. ne gerekiyorsa, yesillendirene cennetten bir arsa vaad ediyorum. oyunlarini nereden halledebilecegimizi de biliyorsa arsaya villa dikiyorum.

su armut bir kez de bize pissin be arkadas.
  • eğer müzikle ilgilenen biriyseniz, özellikle gitar çalan biriyseniz sevemeyeceğiniz oyun. tabi burdaki gitar çalmak kavramında am em am em (×4) tayfasından bahsetmiyorum.

elektro gitar nezdinde sultan of swing, sweet child o'mine ya da ne bileyim free bird sololarını çalabilmeyi başarmış ve kendince iyi gitar çalan biriyseniz oynayamamanız son derece normal.

yıllarca backing track'inde solo attığınız şarkıları, belki de yüzlerce kez çaldığınız soloları, "aha yeşile basayım aha sarı tuş geldi" diye kalıplara sığdıramıyorsunuz. bir yandan şarkının güzelliğine kapılıp elleriniz perdeler arasında dolaşmak isterken, sikim sonik tuşlara basmanız gerektiğini görüp yapamayınca moralinizin bozulması son derece olası oluyor haliyle. guitar hero ; zevk almanızı değil, robot gibi ona buna basmanızı isteyen bir oyun çünkü.

he kim eğlenir ?

hayatında eline gitar almamış arkadaşlar son derece eğleniyor ve işin piri oluyorlar lan. siz mümkün mertebe solist olmaya bakın bence, hadi bir nebze de bateri iyi gidiyor ama gitara bulaşmayın en iyisi gitarist dostlar.
  • bateri çalabildiğim tek yer.
  • biranın 5 lira olduğu yıllarda kadıköy rock n rolla'da 4'er bira yuvarladıktan sonra oynanması aşırı keyifli oyundu. oynadığımız yerde gitarlar çok eski olduğu için sürekli bozuluyordu, bu da gülün dikeni tabii.

edit: emektar ipod touch 4'üme jailbreak yapıp bir güzel guitar hero yükledim, çatır çatır oynuyorum(gitarı ağlatıyorum ama beginner seviyesinde, çaktırmayın).
    ios 6, guitar hero ve ben. tam da aradığım küçük mutluluklar*
  • bir dönemler çok tutmuş bir oyundur * ben dahil birçok kişi gider ps3 kafelerde oynardık hatta evine alan arkadaşlar biliyorum,ama gelin görün ki hiçbir şey normal enstrüman çalmanın keyfini vermiyor.bir kere üstüne çaba harcıyorsunuz emek harcıyorsunuz kendinizi geliştirmek için.bu yazıyı okuyan yaşıtlarım akranlarım vardır elbet.gerçek enstrümana saatlerinizi harcıyorsunuz ve sonunda başarılı oluyorsunuz.o çok çok farklı bir his. elbette bu tür oyunlarıda oynamak isteyen oynar ama tavsiyem vaktinizi bunlara harcamayınız...
  • elinde tertemiz gitarı olup satmayı düşünen varsa talibim, her yerde arayıp temiz veya sıfırını bulamadığım oyundur kendileri. world tour ve metallica tercihim
  • bağırarak şarkı söylediğinizde çok puan kırıyor, hatta seyirciler siktir dahi çekebiliyorlar, bu yüzden mikrofonu easy'e alıp sesim kısılana kadar bağırıyorum başka türlü eğlenemiyorum :)

söylemeyi en sevdiğim şarkılar pretty vacant ve psychosocial sanırım
  • zamanında kafelerde deli gibi oynadığım oyundu. sanırım kalmadı artık. evdeki ps4'üm için set almaya niyetlendim. internette dahi bulamadım. set halinde (en az 2 gitar + oyun) bulan olursa yeşillendirmesini rica edeceğim.
hesabın var mı? giriş yap