şükela:  tümü | bugün soru sor
 • baştan aşağıya ergen psikolojisidir.

  aklınca ne kadar keskin olduğunu göstermeye çalışan ahmak seçmen tipolojisidir.

  gül aday olsaydı, geçiş sürecine liderlik edecekti. bunu zaten çıktı kendisi de söyledi. adamın sürekli orada kalmaya niyeti de yok partilerin tutmaya niyeti de yok. chp'nin nazlı ve tatilci seçmeni ve meral akşener yüzünden aday gösterilemedi.

  yerine kim aday oldu peki? muharrem ince. peki dikkatinizi çeken bir şey var mı? akp 10 gündür miting bile yapmıyor. seçime o kadar garanti bakıyor ki seçim sonrası için yatırımların ülkeye girmesi adına yurtdışı ziyareti yapıyor. erdoğan seçim ile ilgili laf etmiyor. ince ve akşener isimlerini ağzına bile almıyor. oy verecek kitle için de bu böyle ne kadar erdoğan yönetiminden şikayetçi olsalar da onları bu seçimi yapmaya chp'nin politikaları zorladı.

  bir tren bir durakta her zaman durmaz tüm kitlelerden oy alabilecek olan adam aday gösterilmedi yerine chp dışında hiç bir yerden blok oy alamayacak solcu-ulusalcı karışımı bir aday çıkarıldı.

  burada abdullah gül için noter diyecekler olacaktır. doğrudur, fakat milletvekillerinin içeri atılmasını sağlayan yasaya onay veren chp de abdullah gül'den pek farklı değildir. 16 nisan be 24 haziran seçimlerinde selahattin demirtaş dışarıda olsaydi belki bambaşka şeyler konuşuyor olacaktık. darbe girişimi sonrası koştur koştur yenikapı'ya giden chp de abdullah gül' den farklı değildir. mecliste 6 milyon seçmenin oyunu almış hdp'yi dışarıda bırakan ortak açıklamaya dahil olan chp de abdullah gül'den farklı değildir. bugün milletvekilleri hapishanelerdeyse, bunun sebebi chpdir.

  saçma sapan boktan bir dünyanız var sizin dışınızdaki herkes çomar yada herkes terörist. bugün başımıza bu parti geldiyse sebebi de chpdir. kimse laf kalabalığı yapmasın.