şükela:  tümü | bugün
 • bir önceki sahnesinin bir sonraki sahneyle hiçbir alakası olmayan, 1979 yapımı fragmanlar topluluğu; yani buna film demek, film kavramına haksızlık olur. 1981 yılındaki antalya film şenliği'nde "en iyi 3.film" seçilmesine ve "en iyi senaryo" ödülü almasına ise diyecek kelime bulamıyorum.
 • yer yer gülmekten dizlerimi dövdüğüm yer yerse hüzünlendiğim film.
 • filmin orjinal adı "lyckliga vi..."'dir.

  edit: izlemek için can attığım film. bi buldurun la.
 • kadrosu yıldızlar topluluğu olan 1979 yapımı, yönetmenlik koltuğunda tuncel kurtiz'in oturduğu değişik bir yeşilçam filmi.

  oyuncu kadrosunda ise, tuncel kurtiz, müjdat gezen, savaş dinçel, özcan özgür, erol demiröz, yaman okay gibi usta oyuncuları barındırıyor.

  filmin tamamı isveç'in başkenti stockholm'de geçiyor. yönetmenlik ayağına milleti dolandıran bir türk yönetmen ve onun ağına dolanan gariban ve bir adet paralı türk oyuncu adayının trajikomik hikayesini anlatıyor.

  ayrıca müjdat gezen ve özcan özgür'ü bir sahnede ot içerken izleyebileceğiniz filmdir.

  yeşilçam'da örneği nadir bulunan filmlerden biridir. tunç okan'ın 1974 tarihli, yine tamamı stockholm'de geçen otobüs filminin oyuncu kadrosunun büyük bölümü bu filmde de mevcuttur.
 • hemşeri hemşeriyi gurbette öper sözünün başrolünde oynadığı bir gurbetçi filmi. tuncel kurtiz ve müjdat gezen'in film çekiyoruz ayağına isveç'teki gurbetçileri tokatladığı film.

  komedi olarak çekilmiş ama acıklı tabi. özellikle "erol demiröz"'ün hüzünlü bakışlarıyla bu bakış açısı yerleşiyor filme.

  güzel bir film olduğunu söyleyemem. "altın portakal" ödüllü olması, yine ve tekrar "altın portakal"ı sorgulatır.
 • tuncel kurtiz, müjdat gezen, savaş dinçel ve yaman okay gibi alakasız adamların bir arada olduğu film.