şükela:  tümü | bugün
 • genellikle izmirli genclerin bulusma, 'takilma', eglenme mekanidir..
  baya bir de amele gelir ve 'piyasa' yapmaya calisir.
  sokagin uzerinde alis-veris yerleri ve guzel nezih cafeler vardir.
  arasokaklarinda da barlar vardir..
 • eskiden sadece nezih, kendi halinde bir sokak olan, trafiğe kapatıldıktan sonra tikky ve ciks mekanı olup çıkan sokak.*

  işbu yazarın o sokakta nice anıları vardır. zira çocukluğu sabahtan akşama kadar o sokakta geçmiştir. tam bir bastı bacak veletken, o sokakta şimdiki gençlerin ve çocukların düşünemeyeceği haylazlıklar ve maceralar yaşamıştır. hele hele bonjourun sokağında (sakın şimdiki sosyetik bonjour pastanesinden bahsettiğimi sanmayın, o zamanlar sadece restoranı vardı. hangi sokak derseniz elmaslı apartmanının (yani benettonun) tam karşısındaki sokak derim) iki tane eski ve metruk evin bahçesinde, ağaçtan dut yediğimizi anlatsam kimse inanmaz. sonra bahçelerinde az misket yuvarlamadık, toprakta çizdiğimiz yollarda arabalarımızı az gezdirmedik. hele hele diğer apartmanların arka bahçelerinde komandoculuk oynadığımızı nasıl unutabilirim. güler apartmanının (benettonun karşı köşesi) bahçesinde yakar top ve voleybol oynadığımız zamanlar ise aklımdan çıkmaz.
  o sokakta nice tüftüf savaşları yapılmış, mahalle kavgaları yaşanmıştır...artık hepsi mazi olmuştur, unutulmuştur.
  şimdiki çocuklar gibi eve sıkışmamıştık ve o zamanlar sokak çocuğu ifadesi de tinerciler yerine bizi anlatırdı sanırım.
 • alsancak'ın en meşhur sokağı, trafiğe kapatılmıştır ama park yasağı yoktur, arabalardan pek rahat yürüyemezsiniz. ama olsun yine de güzeldir. her gidişte uğranır mutlaka.
 • trafiğe açık olan kısmında oturmakta olduğum sokak. eskiden apartmanın önünde mahalle maçları yapardık. şimdilerde izmir gençliği piyasa yapmaktadır (apartmanın önünde). zaten sokak da baştan aşağı piyasa olmuştur, vakkonun da açılması piyasa olayında çıtayı iyice yükseltmiştir.
 • üsküdar sultantepe'de bulunan bir sokak. selvilik caddesine setbaşı istikametinden girildikten sonra tırmanılan rampanın ardından sağa dönen ilk sokaktır, oldukça dik bir eğime sahiptir; bu yol aynı zamanda sizi özbekler tekkesi ve fethipaşa korusuna da götürür.
 • kadıköy koşuyolu mahallesinde bir sokaktır. ibrahim ağa caddesini ibrahim ağa zaviyesi sokaka bağlar. üzerinde oldukça eski binalar vardır. dinlenç caddesinden buraya merdivenlerle çıkılabilir, hemen sokak girişinde dil merkezi bulunur

  istanbul büyük şehir belediyesi'nin 13.10.2011 tarih ve 2256 karar numarası ile aldığı karar doğrultusunda adı arda sokak olarak değiştirilmiştir. bu gereksiz değişiklikten ötürü teşekkürler ibb !
 • kadıköy kayışdağı mahallesinde bir sokaktır. kayışdağı caddesini raci caddesine bağlar, recai caddesi, atilla caddesi, nasır caddesi, uslu caddesi ve hüseyin sokakla kesişir
 • kadıköy göztepe mahallesinde bir sokaktır. rıdvan paşa sokakı karanfil sokaka bağlar, göztepe et lokantasının yanından geçer

  istanbul büyük şehir belediyesi'nin 13.10.2011 tarih ve 2256 karar numarası ile aldığı karar doğrultusunda adı günebakan sokak olarak değiştirilmiştir. bu gereksiz değişiklikten ötürü teşekkürler ibb !
 • yanılmıyorsam mecidiyeköyde de vardır bir gül sokak. hatta aynı apartman üzerindeki gül apartmanı dikkat çeker.
 • kadıköy inönü mahallesinde bir sokaktır. nar çiçeği sokakı vural sokaka bağlar