şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
 • çocuk kitaplarını kimse denetlemiyor mu sorusunu akıllara getiren, iğrenç cümleler barındıran kitap. bugüne kadar kimsenin fark etmemesi üzücü, umarım hiçbir çocuk okumamıştır. nasıl izin verilmiş böyle rezil içerikli bir çocuk kitabının basılmasına inanamıyorum. çocuklarla ilgili her şeyi 5 kez kontrol etmek gerek, okudukları duydukları her şey onların kendi dünyasını yaratıyor.
 • sözlükte neden gündem olmadı diye düşündürendir. bu iğrenç düşüncelerin çocuk kitabı görüntüsü altında servis edilmesine nasıl göz yumuluyor akıl alır gibi değil. ve hala satışta olması ayrı bi tehlike unsuru.

  anne babalar aldıkları kitapları okumadan okutmamalı, bunu bir kez daha kanıtlayan bir durum.
 • çocuklar için çok korkunç ve iğrenç içeriğe sahip kitap. denetimi nasıl yapılmış, basımına nasıl izin verilmiş anlaşılır gibi değil. bir yetişkinin bunu yazması için nasıl bir duygu ve düşünce durumu olabilir, yaratacağı travmayı nasıl bilemez. masal dediğin çocuğu karşına alıp güle oynaya anlattığın hayal gücünü genişletecek bilgiler barındıran bir eser. fabl desen değil, masal desen değil, 3. sayfa haberlerine hayvan karakterleri konulmuş bir uyarlama. okurken yetişkin olarak ben iğrendim ve tiksindim, çocuğun bunu okuyup da hayalinde canlandırmasını düşünemiyorum. bu çocuklara bu kötülüğün yapılmasına, onların temiz dünyalarına bu iğrenç düşüncelerin girmesine izin vermemek gerekir. bunun özgür düşünce ve ifadeyle alakası yok, hastalıklı bilgilerin ve hayallerin çocuklara sunulması özgürlük değil, çocuğun ruhsal gelişimine zarardır ve izin verilmemesi gerekir.paylaşılan içerik doğruysa çocuklar için çok korkunç, akıl almaz ve psikolojik olarak olumsuz etkileri olabilecek bir kitap. denetim yapılmadan nasıl bunu basmışlar, etkilerini nasıl düşünmemişler anlaşılır gibi değil. bu kadar rezil bir masal okuduğumu hatırlamıyorum. verdiği mesajlar ayrı yanlış, konusu ayrı iğrenç, üzerine yorum yapılamayacak kadar berbat bir durum.

  edit: iki ayrı başlık birleştirilmiş, tek entri haline getirme işlemi
 • (bkz: hayvana tecavüz konulu masal kitabı)

  (bkz: musa dinç)

  bu iki başlığı da açmama rağmen sol frame'de görüntülenmiyor. sebebini bilmiyorum.
 • bu rezil nasıl yazar??
  bu nasıl yayınevi??
  bu bakanlık neye yarar??
  bu ülkede dip nerede??
 • iğrenç bir toplum olma yolunda adım adım ilerliyoruz. yazar ve yayinevi hakkinda gereken yapilmalidir.
 • twitter'da karşıma çıkan ve bana ortadoğu'da yaşadığımı yine, yeni, yeniden en mide bulandırıcı şekilde hatırlatan sözde masal kitabı.

  4. baskısını dahi yapmış üstelik.

  adı gül ve düşün .

  https://twitter.com/…atus/1298628756257611776?s=21t

  içinde yer alan bir fablda, tilkinin ayıya tecavüz ederek çocuklara ders verdiği kısmı noktasına virgülüne dokunmadan aşağıya bırakıyorum:

  ''kurnaz tilkinin aklından neler geçmiş acaba? aklını tomografik bir süzgeçten geçirsek fena mı?

  << boz ayıdan çok çektim, öyle bir şey başına getireyim ki ömrü boyunca unutmasın. en iyisi tecavüz! namusunu beş paralık edeyim!>>

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------

  ''kurnaz tilki boz ayının arkasına geçmiş ve çirkin emellerine kavuşmuş. boz ayı'nın da bakireliği son bulmuş.

  kuraz tilki'nin kendine ölüme çok yakın hissettiği bir sırada, şans ibresi kurnaz tilki'den yana ağır gelmiş.

  gerdekten çıkmış damat misali gibi gerine gerine göğsünü kabartarak böğürtlenler arasından çıkmış, doğru kaya dibindeki dere boyuna, dere sığ ve derin değilmiş. kurnaz tilki derede boy abdestini aladursun, boz ayı ile nasır amca'ya dönelim.''

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  ulan bu kepazeliğin daniskası!

  devlet içinde böyle tecavüz fantazisi geçen bir çocuk kitabını denetlemiyor mu?

  içinden lağım akan böyle bir kitabın satışta olmasına nasıl izin veriyor?

  bir de utanmadan kitabın arka kapağına şunu yazmışlar;

  '' dünya’ya açılan ilk edebiyat penceresi: masaldır. çocukken büyüklerimize dil dökerdik: “ne olursun, bir masal anlatıver,“ diye canlarından bezdiriverirdik. onlar da kırmaz, dağarcıklarındaki bir masalı anlatarak, bambaşka dünyaya götürüverirlerdi bizleri.

  evet, hepimiz çocukken önce masallarla tanıştık. masal dünyasında bir yer bir görev üstlendik kendimizce, bazen masalın kahramanı oluverirdik düşlerimizde, kötünün canına okurduk; iyinin, güzelin, kimsesizin, öksüzün yanında oluverirdik hep.

  gül ve düşün/ masal kitabı ister çocuk, ister genç ve hatta büyüklerin bile keyifle okuyup, ders çıkarabileceği bir çalışmadır.''

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

  şimdi bu rezillik gündem olunca çıkıp ''ama masalın sonunda tilki'nin ayıya tecavüz etmesinin kaka bir şey olmasından da bahsediyoruz'' diyip kendilerini savunurlar.

  aklım, hafzalam almıyor. çocukların okuyacağı bir masal kitabında tecavüze nasıl yer verilir kardeşim?
 • az önce haberdar olup, şok yaşatan 'çocuk' kitabıdır.
  bir de kültür bakanlığı'ndan izin alıyorlar, bandrol veriliyor bu kitaplara.

  diyecek söz bulamıyorum.
 • güldürmedi ama düşündürdü... nasıl bir beynin nasıl bir hayal dünyasının yansıması diye en çok... şeref yoksunu, vicdan yoksunu, kalpsiz ve sapık zihniyetlilerin ürünleri başka nasıl olabilirdi ki.
 • boz ayıya tecavüz eden tilkiye derede boy abdesti aldıran çocuk kitabı. daha sonra namusunun kirlendiğini düşünen boz ayının mahallede adının fahişeye çıkması korkusuna da değiniyor.

  görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok.
217 entry daha