şükela:  tümü | bugün
  • yazarın "turk ortodoks hristiyanı olması ve fikrini yaymak için yazması" "gizli" ise nereden ve hangi kanıtlarla bilinebilmektedir? öyle bile olsa bu sıfatlardan hangisi yasa veya ahlak dışı bir olguya işaret etmektedir? kaldı ki yazar , üç isa kitabının önsözünde kendisini: müslüman kökenden seküler yaşam çizgisinde biri olarak tanımlamaktadır. burada atfedilen ortodoks yaftasının aksine, islamcı bir çizgiye giderek kaymakta olduğu izlenimi de aşağıda vereceğim kaynaklarda mevcuttur. bütün bunlar ardında adı geçen kişinin "asıl kimliğini gizleyerek bir yanılgı yaratma amacı"nın varolduğu iması bulunmasına karşın ne yazık ki bu türden mesnetsiz bir yaklaşım "çamur at izi kalsın" nevinden bir görüntü arzediyor.

    öte yandan son derece ilgi çekici olguları ele alan ve isa'nın seküler yanını ele alan üç isa kitabıyla tanıştığım andan başlayarak altunç altındal benim için bir çelişkiler yumağı omuştur. bir açıklık getirme girişimi olarak şöyle bir entry derlediğimi hatırlıyorum: (bkz: #6604112)
  • (gül ve haç kardeşliği) arastirmaci yazar aytunc altindalin avrupa birligi'nin kültürel ve dini kökenini inceledigi oldukca enteresan kitabi.
  • gizli bir turk ortodoks hristiyanı olan yazar aytunc altındalın ortodoks hristyanlıgı ile turk kulturunu bir potada eritmeye calıstıgı kitabıdır. sıkı bir ortodoks olmasına ragmen yazarın katıldıgı bir tv programında kendisine sorulan hristiyan mısınız sorusuna bir kac sn gecikmeli olarak hayır demesi ise dikkatimi cekmistir. iste bu yuzden acıkca ben hristiyanım arkadas diyemeyen bu tip yazarların kendi fikirlerini yaymak icin oturup kitap yazmaları, kendi fikirlerini zamanında soyle de olmustu, su adam hede demisti hodo demisti seklinde tavırlar sergilemeleri dogaldır.
  • (bkz: gulhac)

hesabın var mı? giriş yap