• bi gün bi çılgınlık edip seni sevdiğimi söylesem
  alay edip güler misin yoksa sen de sever misin....

  ilk albümünden sonra fazla sesi soluğu çıkmayan ama brtnin gece kuşağında yaptığı programla türkü sucks zihniyetindeki insanların bile kulağına hoş gelebilecek pamuk gibi bir sese sahip olan ve mutafla hüküm adlı şarkıda yaptığı düetle ben ve ilginç arkadaşlarımın! (bkz: beyaz zenci) (bkz: murron) dağılmasına neden olan hatun.
 • istanbul kanatlarimin altinda (bkz: soundtrack)indeki guzel $arki da bunundu.muydu?(bkz: mi acaba)
 • (bkz: gulay aslıturk).
 • gul ismindeki insanlara aman gulun omru kisa olur deyip taktiklari ay ekiyle beraber olusan isim. (bkz: annem)
 • cesaretin var mı a$ka $arkısıyla kulaklarımızı okşayan bu kadife sesli insan son kasedi damlalarla tahta oturmayı becermi$tir özellikle sen gelmez oldun şarkısı bal tadındadır...
 • sen gelmez oldun sarkisini en iyi soyleyen guzel kadin sarkici.
 • trt'de türkü ağırlıklı bir program yapıyor. "ama senden ayrı gezen yürek değil beden oldu" gibi sözleri olan güzel bir ezgiyi söylüyor. geçen gün denk geldim, biraz dinleyim hele dedimdi ki o da ne! detone ötesi tuhaf şeyler yapıyor. ağlıyor mu? ağlayacak mı? sesi kısılıyor, kelimeleri yutuyor. sütlaç için pirinç ayıklayan anneannem bile bakası oldu televizyona, ne oluyor oğlum, neymiş bu hanım kızımızın derdi, diye sordu.
  parçasını bitirdi güç bela. konuğuyla titrek titrek konuşuyor. gergin. var bir derdi amma akıl sır ermez bu işe lala, dedim. ne lalesi ayol, dedi anneannem. türkü dedim. türkü çok dokunaklı, yanmış yürek kebab olmuş anneanne dedim. gençliğimde "yad eller"i pek güzel söylerdim ben, dedi. yaa, demeye kalmadan bir iç çekti ki kasvet kesildik... nerden nereye getirdin bizi gülayım ağlayan narım.
 • brt'deki damlalar diye programını iki yıla yakın yapıp,sonradan iki tane damlalar diye kaset cıkarmıs once popcu sonradan turkucu hatun.damlaların ilk albumde ki sen gelmez oldun,`babuba'ya klip cekmisti.kendisine ait goc diye turku tarzında cok guzel bi sarkıda vardır bu albumde.ikinci album birinci kadar guzel olmasada,kalanların ardından yorumu guzeldir.
 • gecenlerde yerel kanallardan birinde ,gul yeter diye cok eski sarkılarından birine rastladıgım ve klibin absurdlugu,kıyafet ve mimikleriyle beni sasırtan hatun.diskoda,ceket pantalon,kısa saclar ve aglak surat ifadesiyle erkek fatma gibisinden ortalarda dolasıyodu.
 • kendine ozgu ses tonu ve yorumuyla bu isi hakkıyla yapan sanatcılardan biri.. ozelliklegöç isimli parcasiyla, insani kendıne hayran bırakıyor...
hesabın var mı? giriş yap