• herkes kendi hayatının kahramanı isimli kitabını okurken tespitlerini ve tavsiyelerini çok mantıklı bulduğum ama o zaman ki durumumla tavsiyeleri çeliştiği için kitabını sümen altı ettiğim psikiyatr.
    özetle aile neyse ordan yetişen insan da odur diyerek evleneceğiniz kişinin önce ailesine bakın demektedir.
  • biraz eski kafalı, hatta azıcık ucundan ahlakçı olduğunu düşünsem de düzgün bir hanımefendidir kendisi. türkiye için önemli bir insan.

epey zor bir karakter olduğunu ve geçmişten yüklü bir öfke taşıdığını düşünüyorum. kim bilir neler yaşadı ve yaşattı :)
  • seans ücreti 12bin tl imiş. telefonda küçük çaplı bi şok geçirdikten sonra,”ben tarihi netleştirip sizi ararım” demiştim.
  • (bkz: ve fakat) *
  • tanıdığım en iyi kadın psikiyatrist
  • tedx konuşmasından tanıdığım güzide psikiyatrist.
    (bkz: ilişkilerdeki 7 büyük günah)
  • terapi ücreti 900 tl.
  • bayıldığım psikiyatrist, yazar, hatip.
    böyle hafif bıçkın, hafif racon keser gibi bir edası var konuşma dilinde ama (altı dolu olduğu takdirde) bi kadında çok hoşuma giden bir özelliktir bu benim.

insan halleri diye bir youtube kanalında, türlü çeşit insan ve ilişki hallerini irdelediği sohbetler ediyor uzman gözüyle.
    ben kendisini konuştuğu alanlarda yetkin buluyor ve ilgiyle izliyor/dinliyorum.
    ahan da youtube kanalı: https://youtube.com/…gulcanozer?si=cdlyrllruzh6ku0t

ayni isimde bir de kitabı varmış bu arada *
  • bu kadının paylaşımlarını takip ettim bir süre. inanılmaz bir kurnazlık hissettim. nasıl bir kurnazlık açıklayayım.

örneğin bir meslek düşünün müşteri onları bulur, bazı mesleklerde müşteriyi kendisi bulması gerekir veya o müşteriye gider.

avukatlık diyelim mesela. eğer insanlar arasında bir sorun olmaz ise, borçlarını zamanında ödeseler, anlaşmazlıklar olmaz, boşanmalar olmaz ise müşteri çıkmaz. insanlar arasında bir sorun olacak ki avukatlara iş düşsün.

psikologlar içinde durum böyle ama biraz daha farklı. müşteri! zaten kendilerine gidiyor ama sosyal medya diye bir şey var. reklamdan ziyade müşteri arttırma metodu.
    işte bazı psikologlar da kendilerine müşteri yaratmak için kafa karıştırmaya, düşünce bulandırmaya çalışıp bunu sanki kendi iyiliğimiz için yapıyorlar gibi bir tutum içine giriyorlar. sanki diğer insanların durumunu çok önemsiyorlarmış gibi. önemsedikleri tek şey seans ücreti. yani kafanız karışacak ki sorunlarınız olsun. sorunlarınız olsun ki bize iş çıksın. tam bir kurnazlık.
    paylaşımları hep sorun çözme odaklı olmak yerine aslında senin sorunun var da sen bilmiyorsun minvalinde, boşanma özendirici, hayat akıyor bak herkes yaşıyor sen çekiyorsun bu yükü gibi. hep bir kendini sorgula, problem bul sonra gel bana. güzel taktik.

tabi kitle de buna müsait. kadın mesela freud'un bir sözünü paylaşıyor alttaki yorumlar şöyle 'ağzına sağlık hocam.' bu kitleleri yönetip kafasını karıştırmak zaten çocuk oyuncağı. bu insanlar kendilerine verdikleri zararın farkında bile değiller.

özetle bu psikologların umrunda bile değilsiniz. sizin daha iyi olmanız için uğraşmıyorlar. tek dertleri yeni müşteriler yaratmak ve kendi reklamlarını yapmak.
    iyi seanslar.
  • "ilişkilerin en büyük paradoksu, ancak ömürsüz olduğunda sevilesi bir şey olma yanılgısıdır."
hesabın var mı? giriş yap