şükela:  tümü | bugün
  • uğur mumcu'nun eşi,um:ag vakfı başkanı.
  • memleketin yetistidigi yigit kadinlardan biri, kadin gibi kadin, guclu kadin... neden birbirlerine asik olduklarini anlamak hic de zor degil...
  • önümüzdeki seçimlerde chp'den milletvekili adayı olması kuvvetle muhtemel kişi.

edit: nitekim olmuştur.
  • önümüzdeki seçimlerde chp'nin izmir 1. bölge'den listebaşı göstereceği, dolayısıyla milletvekili seçilmesi adeta kesinleşmiş kişi.
    http://www.ntvmsnbc.com/news/409901.asp

kendisini tanımam etmem, hakkında şimdiye kadar olumsuz bir söz de duymadim. öte yandan milletvekili adaylığı ile ilgili haberler de dahil olmak üzere hakkındaki bütün kaynaklarda bu kadın yalnızca "uğur mumcu'nun eşi" olarak tanımlanıyor. benden başka isyan eden yok mudur bu duruma?

vaktinde uğur mumcu ile yuva kurmasaydı bir hiç mi olacaktı yani bu kadın? kendisini yalnızca "uğur mumcu'nun eşi" diye tanımlayanlar, onun siyasi istikbâlini kendi birikimine değil de eşinin kimliğine ve katledilişine bağlamış olmuyorlar mı? ne zaman vazgeçeceğiz kadınları sırf kocaları aracılığıyla değerlendirmekten? ne zaman bir kadını, medeni hâliyle değil de tahsiliyle, mesleki birikimiyle, elde ettiği başarılarla değerlendirmeye başlayacağız?

alın size tanım: medeni hâli, mesleğinden, tahsilinden daha çok konuşulan 23. dönem chp izmir milletvekili adayı.
  • bu gidişle, baykal'la aynı fikirde olduğu sürece, düşündüklerini "serbestçe" savunabilecek milletvekili adayı. umarım o da parti vitrini olarak kullanılmaz.

(bkz: kemal derviş)
    (bkz: yaşar nuri öztürk)
  • chp tarafindan tbmm baskanvekilligine secilmis olan milletvekilimiz.kendisi, eski chp mus milletvekili nermin neftci den sonra, 38 yıl aranın ardından secilen ikinci kadin tbmm baskanvekili oldu.
  • yürekli ve güçlü kadın.
    aklıma her geldiğinde kocasını toplum olarak gerektiği gibi koruyamadığımızdan, içimde vicdan azabı oluşmasına neden olan içi güzel, kendi güzel insan. takdir ettiğim, saygı duyduğum hanımefendi. sevgili uğur mumcu'nun ölüm törenindeki o sessiz, gururlu, acısını içinde yaşayan kişi. eminim ki mutluluk o güzel yüzüne çok yakışıyordur. ancak hüznün ve acının bir insana bu denli yakıştığını hiç görmedim. ne denli yakışırsa yakışsın bir kez daha o güzel yüzünde hüznün izlerini hiç görmek istemediğim güçlü kadın.
    yazılarından tanıdığım uğur mumcu aklıma her geldiğinde sızlayan içim, kanayan yüreğim ve acıyan bir kalbim var.
    güldal mumcu'un acılarına tamamen ortak olamam onu biliyorum. gene de diyorum ki biz onun her zaman dostu, ailesi ve arkadaşlarıyız. sonsuza dek . kendisini şahsen tanımıyorsam da onu ve çocuklarını uğur mumcu'nun türk milletine mirası olarak görüyorum.
  • özge ve özgürün annesi.
  • eşi uğur mumcu'nun haince katledilmesinin akabinde metanetini koruyan son derece asil bir hanımefendi. meclise başkanvekilliğine çok yakışıyor gerçekten.
  • esi derin ya da degil, devlet tarafindan ehlilestirilemedigi icin parca pincik edilerek katledilmis bir kadin.
    kendi ise taltif ile uysallastirilmistir.. tebrik ederiz..

edit: gördük ki uysallaşmakla kalmamış. araştırma, bilgi edinme özgürlüğü kocasından hunharca alınmıştı. şimdi ise kendisi düşünce özgürlüğün önünde kanat çırpıp pençe gösteren bir şahine olarak vazifesini yapıyor.