şükela:  tümü | bugün
 • gulden karabocek sarkilari windows media player'a atilinca soyle bir diyalogumsu siralama karsiladi beni :

  (sirasiyla)

  -aglama bebegim
  +aksam olur gizli gizli aglarim
  -anilar bana bana yeter
  +ara beni
  -aradi gonlum
  +aramak simdi mi aklina geldi

  bir sey demek istiyor eminim...
 • ablasi nese'nin kocasini ayartan, bunu inkar eden, ama ablasi bosaninca ex-enistesiyle evlenen sarkici. evlenirken bile kabul etmemistir enistesiyle gecmiste ask yasadigini, artik adim cikti namusum temizlensin diye evleniyorum demistir.

  haa bir de ilk bir iki plagi satmayinca ablasinin sahne soyadi olarak sectigi karaböcek'i de kullanarak isim yapmaya calismistir, onceleri bunu destekleyen ablasi bakar ki kardesi soyadindan sonra kocasini da almistir, benim soyadimi kullanamazsin demistir.
 • hayatının kesinlikle film ya da dizi olması gereken insanlardan. sesi de ablasından daha güzel. aynı adamdan ablasının ve kendisinin birer oğlu olmuş, velayeti babada kalmış. daha sonra başkası ile evlenmiş ondan da bir kızı olmuş, onun da velayeti babada kalmış. beraber olduğu insanlara malını mülkünü yedirmiş ve genellikle her şekilde aldatılmış. yaprak dökümü ile dudaktan kalbe karışımı bir hikaye, fakat bu gerçek.
 • kardesine gore kesinlikle daha caza yatkin bir sesi vardir. daha acik olmak gerekirse aralarindaki fark fender stratocaster ile telecaster arasindaki fark gibidir.. veya yesil elma ile kirmizi elma arasindaki fark gibi.. cekirdekli üzüm ile cekirdeksiz üzüm arasindaki farktan hallicedir. veya caykur un cayi ile lipton earl grey arasindaki fark da olabilir.. veya 72 model ford mustang ile 69 model ford mustang.. yani acikcasi neyin daha sahane kildigini bilemessin ama güldenin sesi daha sahanedir...
 • sürünüyorum ve dilek taşı onun sesinde devleşir.. ilk yerli kompakt disk'imiz de ona aittir.. maalesef o da kızkardeşiyle enişte-koca swap'ı yaşamıştır..

  efendim, faydası olacaksa, müzik ve ben, gülden fırtınası, kısmetse olur gibi albümleri de vardır ayrıca..
 • paylasilamayan eniste/koca icin (bkz: atilla alpsakarya)
 • 70'lerin ikinci yarisinin "disi orhan gencebay'i". sarkilari bir acayiptir, zira ne tam arabesktir, ne tam pop, ne de tam halk muzigi. ama ayni zamanda hem arabesk, hem pop, hem halk muzigi.. titreyen, garip fakat etkileyici sesinin bunda etkisi var sanirim.. hala orada burada, kirsehir'de, bayburt'ta, pavyonumsu yerlerde sarki soylemesi de, "yazik" bir durum..
 • boşuna kazma mezarcı, sürünüyorum, iki kelime parçalarını ilk gençlik çağlarımda durmamacasına dinlemem sebebiyle ruh sağlığımda erozyonlara sebebiyet veren hisli ve de tizli bir arabesk şarkıcısı. söz vermiş şarkılar albümünde otel odaları parçasını 80’ler arabeski tadında söyleyerek tarzından taviz vermemiştir
 • kendisi daha çok "dilek taşı" ile bilinir. ama bir de "(boşuna kazma) mezarcı" adıyla da anılan "kaybolan hayaller" parçası vardır ki...
 • asıl adı: saniye gülden göktürk'tür.