şükela:  tümü | bugün
 • akp'yi iktidara taşımak için kullanıldıktan sonra atılan bir taban örgütlenmesi.
  türkiye'nin siyasal geleneği, partilerin iktidara gelirken dayandıkları tabanı, iktidarlarını pekiştirdikten sonra bozuk para gibi harcamalarıdır. osmanlı'dan kaynaklanan bir gelenektir bu. iktidardaki tabanla bağını koparır ve taban örgütlenmelerini kendine ortak etmek istemez.
  gülen cemaati-akp ilişkisi de sonunda gelenekleri bozmadı.
 • yillardir emek verip oluşturduğu muhafazakar kesimin kaymağını yiyecekken gücü rte te kaptıran oluşum. ekonomik faaliyet.
 • zamanında devletin en kritik kademelerine sinsice ve planlı olarak sızan illegal örgüt. pkk'nın silahsız ve dinci görünümlü olanı.

  devleti ele geçirip kendi ideoloji ve çıkarları doğrultusunda yönlendirmek için sistemli bir şekilde yetiştirdikleri kişileri kritik noktalara getirmek için uzun yıllardır çalışmalarda bulunmuş ve hedeflerinin büyük bir kısmını başarmış illegal cemaat.

  çıkarları uğruna bir çok insanın canını yakan, masum insanları zindan atılmasını sağlayan, hapislerde can verip veya intihar etmesine sebep olan, nice ailenin ocaklarına acılar düşüren, bir çok insanı itibarsızlaştırmak için çeşitli kumpaslar kuran beyni yıkanmış ve ağızlarında allah kelimesi olup da yaptıklarının her şeyde allahsız olan cemaat.

  emniyet, askeriye, hukuk ve yerel yönetimlerin yanı sıra akp ile kol kola oldukları dönemde bir çok devlet kadrosunda yer edinmiş asalaklar sürüsü.

  eğer akp ile çıkarları kesişmeseydi daha da çok canlar yakacaklardı. şimdi acınacak haldeler. umarım aldıkları kul hakları fitil fitil kendilerinden çıkar.
 • gülen cemaati daha öncede varmış ama hiçbir hükümet ihanet içinde olduklarını farketmemiş. daha önceki yazılarımda da söylemiştim sanırım, öncelikle fettullahçılık suç değil devlet içinde fettullahçılık suçtur. bu noktaya nasıl gelinde biraz anlatayım.

  aynı gülen cemaati ve diğer tarikatlar gibi bugün türkiye’yi yönetenler de düne kadar tarikat mensubu ve irticacı oldukları için “iç tehtit” kapsamında mit tarafında takip ediliyordu. evet doğru anladınız bugün ülkeyi yönetenlerin birçoğu eski türkiye’de iç tehditti. şimdi ülkeyi getirdikleri durumu hepimiz görüyoruz. mit bunların raporunu tutuyordu ve devlete sızmasını engelliyordu. o yüzden akp iktidara geldiğinde devlet içinde kadroları yoktu. akp’nin kendi kadrosu yoktu, tek tecrübeleri belediyecilik. iktidar olup gücü ele geçirdikten sonra , gayet tabi önce yavaş yavaş güçlendikçe alenen bu yapıyı bozdular. tecrübeli kadroları pasifize ettiler. halihazırda eğitimli yetişmiş elemana da pek sahip değillerdi.

  cemaatin eğitim kurumları var, yıllardır yetiştirdikleri elemanları var, “bunlar da bizden” diyerek doldurdular kurumlara. kendi raporlarını tutan mit gibi hassas kurumların kadrolarını dağıttılar. bugün mit’in başındaki hakan fidan tarihin en genç müsteşarıdır. hakan fidan tarihin en genç mit müsteşarı yapıldığında mit tecrübesi sıfırdı. sıfır tecrübeli birini böyle hassas bir kurumun tepesine koydular. koskoca istihbarat teşkilatını öyle bir hale getirdiler ki, teşkilatın başındaki adamı bile birileri dinleyip internete servis edebildi.

  belediye mantığıyla yönetilen istihbarat bu kadar oluyor. her gün bombalar patlıyor memlekette, eniştenden darbe olduğunu öğreniyorsun istihbaratın hali ortada. diğer bütün kurumlar gibi bu kurumda dibe vurdu.

  bunlar orduya da giremiyordu. orduda bunlara rütbe verilmedi, kimileri irticai faaliyetten ordudan atıldı, o yüzden orduya karşı nefretleri vardı. hal böyleyken cemaat & akp el ele verip orduyu felç etti. kimi sızdı kimi alenen girdi orduya. beraber düzmece davalara imza attılar. o davalarla içeride temizlik yapıldı, orduya sızanlar kendi adamlarını tepeye getirebildiler. sonunun nasıl bittiğini hepimiz gördük.

  eski türkiye’de zaten cemaat ve akp’liler mgk’nın kırmızı kitabında iç tehditti. neden öyle olduklarını da yaşayarak tecrübe ettik. bu adamlar varlardı evet ama devlet içinde yoklardı. elma ile armut karışmasın. kendi hataları ve çıkarları sebebiyle yaptıkları şeylerin daha fazla fark edilmemesi için konunun odağını kendilerinde uzaklaştırmaya çalışıyorlar, karıştırmayın.
 • şu sıralar kaybettiklerini telafi etmek için uluslararası camiada etkili bir pr çalışmasını ilmek ilmek ören yapılanma. le monde'daki fetullah gülen makalesinden sonra, önceki gün melania trump'ın bir cemaat okulunu ziyaret edip şirin pozlar vermesi yeni bir vaka. öteden beri enes kanter gibi göz önünde olan ve artık alışılmış lafzı tekrarlayan figürlerin yaptıklarından apayrı ve daha etkili bir dalga geliyor gibi görünüyor. cumhurbaşkanı ve ak parti genel başkanı erdoğan'ın şahsında cisimleşen türkiye cumhuriyeti devlet iradesinin darbe kalkışması sonrası süreci çok kötü yönetmiş olması bugün cemaatin söylem kurmak için kendine alan açmasına uygun bir konjonktürün doğmasının asıl nedeni gibi görünüyor.
 • ismi fetö olarak güncellendikten sonra, ağlayan cemaat olmuştur.
 • akp harici bütün partilerde fetö taraması yapılması lazım.

  akp ise bütün üyeleri ile beraber topluca siyasetten men edilmeli anca türkiye bu beladan anca böyle kurtulur.
 • bir ülkenin kurumlarını nasıl ele geçirdikleri yazı dizisinde tek tek, örnekler ve itiraflarla anlatılmış. bunları zamanında çok akıllı, islamcı ama bilgili, eğitimli diye övüyorlardı, el üstünde tutuyorlardı. al sana eğitimlisi, okumuşu. hırsızların, kötülerin, açgözlülerin, beş para etmezlerin, cahillerin oluşumu.

  https://t24.com.tr/…irarak-sorulari-verdiler,968843

hesabın var mı? giriş yap