şükela:  tümü | bugün
 • yillar önce yalaka akp'liler gülen cemaati hakkinda övgüler siraliyorlardi. gülen dediginizde kiziyor, "fethullah gülen hocaefendi hazretleri" demeniz gerektigi konusunda sizi uyariyorlardi. biz o zaman sunu söylüyorduk;
  "bu cemaat ve onu destekleyenler en büyük memleket düsmanidir!"

  sonra bu cemaatin memleket düsmani oldugu ortaya cikti, artik akp'liler gülen cemaati demiyorlar, fetö diyorlar. hatta bir gazeteyi suclarken "niye fetö yerine gülen cemaati yazdiniz" diyerek sucluyorlar...

  gülen cemaati ile fetö ayni seylerdir, birini desteklemis olanlar öbürünü desteklemislerdir. simdi farki isim bularak yediginiz boklari, yaptiginiz ihaneti örtbas edemezsiniz.
  fetö = gülen cemaati
 • (bkz: o gün melekti bugün şeytan)

  biz o gün daha şeytan diyorduk ve vatan haini ilan ediliyorduk...

  şimdi artık şeytan bile demiyoruz. çünkü melekçilerden bize laf düşmüyor.
 • (bkz: isimlere takılmayalım)
  (bkz: aynı şeyin laciverdi)

  cemaat topluluk demek, ama içinde bir kendiliğindenlik, kuralları töresi geleneklerine de bağlı olarak görece çoğulculuk vardır. ama bu gülen cemaat ve türü şeyler aslında cemaat değil ingilizce'de (bkz: cult) denen bizde yanlışlıkla tarikat diye çevrilen bir kişinin yanılmaz kutsallığı mutlak hakimiyeti altında toplanmış bir grup. böyle bir grubun varlığı temel olarak istismardır, başındaki insanın bile kendi akıl sağlığını istismar etmesidir. bence bu anlamda özellikle alt kademe için sömürü içerir ve suç örgütüdür. cemaat de tam da bundandı. bunların hepsi rızaya dayalı birliklermiş gibi göründüğünden, somut, başka insanlara özellikle güçlülere yönelik suç işlemedikleri sürece devlet hukuk karışamaz zordur ama sosyal olarak mücadele etmeyi mağdur ve kurbanları uyarmak gerekir.

  kısacası the cemaat cemaat iken de sakat bir şeydi, mücadele edilmesi gerekirdi, fetö iken zaten devlet çöküyor (ki çöksün). kısacası bu toplum olarak bize akıl parası olsun. meşru zararsız, insanların rızası ile katıldığı gibi görünen bu gibi dini manevi toplulukları görünce lider kim otoritesi nedir, insanlardan ne alıyor ne yapmalarını istiyor uyanık olup sorumluluk almak lazım. yoksa lider bey, kutsal insan içinde olduğunuz toplumun içine sıçın derse, bok kokusu ile uyanırız ama çok geç olur.