şükela:  tümü | bugün
 • hasanpasa polis karakolu karsisinda bir lokanta. temiz ve lezzetli, ancak pideleri cikartinca cok fazla yemek cesidi yok gibi. flash ile yapilmis zar zor yuklenen islevsiz bir de sitesi var.
  http://www.gulerosmanlimutfagi.com/
 • çok yakın aile dostumuzdur buranın sahibi. ne zaman gitsek ilk defa yemek yiyormuşçasına kuru fasülye yer bizimle afiyetle. kuru fasülyesi ve osmanlı köftesi meşhurdur. yemeden kalkılmaz bu ikiliyi.
 • bugün bir öğle yemeği vesilesiyle adını duydum. çalışanları ve mekan profili ile enteresan bir yer olduğunu duymuştum. gerçekten de öyleymiş...

  mesela pide yemek istediniz. diyalog şöyle:
  sevgi: pide alabilir miyim?
  ag: olur ama o pidenin şartı var.
  sevgi: nasıl yani?
  ag: şartı, bu pideyi elle yiyeceksiniz. şartı kabul ediyor musunuz?
  sevgi: yok, elle yiyemem.
  ag: o zaman siz menüden başka bişi seçin...
  sevgi: hö?
 • yanınıza gelip bir özel ilgi alaka gösteren, muhabbet eden samimi bir sahibi vardır. yemekler, mekan ve mekanda bulunan süsler püsler hakkında bilgiler verip oradan açar muhabbeti, osmanlı tarihi hakkında iyi sohbet edilir. konuşmaya kitapçıklar, cd'ler birşeyler dahil edip sonra onları hediye eder falan. çalışanları da aynı tarzda insanlardır. menüdeki seçiminiz hakkında çeşitli bilgiler vermeye bayılırlar. yemekleri fena değildir. tatlıları güzeldir. bir de ilginç özel içecekleri var çeşitli karışımlardan, sadece onlar için bile gidilebilir.
 • sahibi olduğunu tahmin ettiğim kişinin müşterinin yanında* sigara içebildiği mekan.
 • kadıköy hasanpaşa'da olması sebebiyle göze çarpan, daha çok bankacıların, şirket çalışanlarının müşteri potansiyelini oluşturduğu, her şeyi ile göze hitap eden lokanta.

  hemen karşısında aynı isimde unlu mamullerin satıldığı birde şubesi vardır.
 • kadıköy hasanpaşa da bulunan, osmanlı mutfağı atmosferinde ve tadında öğle yemeği yiyebilceğiniz restauranttır.

  çorbalardan ne var sorusuna aldığım soran yemez cevabına karşılık; garson tarafından ne varmış içerisinde bilebildiniz mi sorusuna yiyen söylemez cevabını verdiğim bundan sonra adını yiyen söylemez çorbası olarak değiştirdiğim çorbaları güzeldir, lezzetlidir.

  osmanlı tabağı ile o gün menüde mevcut olan tüm yemeklerin tadına bakabilirsiniz. yemekler güzel leziz. sunum güzel ancak o yemek tabağının ortasına dikilen minyatür türk bayrağını pilavın içerisinden çıkardığımda nereye koyacağımı bilemedim. bu türk bayraklarını ne yapıyorlar acaba, çöpe mi atıyorlar?
 • tatlı filan hariç, çorba, ana yemek içecek; ki şerbet içmeyeni dövecekler neredeyse, bir öğle yemeğine 35-tl verip çıkacağınız yerdir ve değer..
 • sikencebin şerbetini adına aldırış etmeden özel şerbetiniz varmış diyerek isteyin anlarlar
 • bugün öğlen yemeğinde gidip derin bir hayal kırıklığıyla kalktığım mekandır..

  ilgi alaka sıfır,ne konuştuğu belli olmayan birkaç kişi gelip sizinle ilgileniyor gibi yapıp gidiyor..
  soran yemez çorbası diye tavuk suyu çorba getirildi..
  osmanlı yemeği olduğu iddia edilen bir tabak içinde garip garip yeni gelin mezesi geldi..osmanlı mutfağı iddialı bir mekana bu kadar kalitesiz yemekleri hiç ama hiç yakıştıramadım.
  allahtan pide de söyledik yoksa aç kalkacaktık, ha öyle ahım şahım birsey de değildi bildiğiniz kuşbaşılı pide.. yok nefismiş, yok harikaymış alakası yok..

  sonuç 66 tl ( iki kişi ) gelen hesap, kesinlikle haketmiyor..