şükela:  tümü | bugün
  • koskoca sabancı yönetim kurulu başkanı güler sabancı'nın ekonomi bakanı berat albayrak'ın bugünkü içi boş açıklamalarına karşı yapmış olduğu yorumlardır.

dinlerken vücut diliyle bir şey anlamadığı belli olan tutumuna karşı mikrofonlara karşı berat albayrak'ın görüşlerini savunmuş ve özetle geleceğimiz daha aydınlık diyebilmiştir. haydi güler sabancı bozdur dolarlarını ama düşünce tekrar alma lütfen.

allah kimseyi bu durumlara düşürmesin.
  • milyar doların olsun ama korkudan düşüncelerini bile ifade etmekten çekin. malum sunumu sabancı holding yönetim kurulu'nda bir yönetici yapsa anında kapının önüne koyar.
    gerçi sabancı'nın bu memleketi yemediği bir dönem yoktur onun için ses etmezler. en son güler hanım enerjisa üzerinden halkın üzerine bindi vurdu kırbacı. yersen sanayici, iş kadını, oldu elektrik tahsilatçısı.
  • berat bey ağır saçmaladı mı diyecekti?

mecburen yapılmış yorumdur.
  • "bakan olmasaydı o güzel ve akıcı açıklamasından sonra kesin ceo yapardım" ifadesini de eklemesini beklediğim yorum.
  • o kadar paran var özgürsün sanıyorlar
  • ulan zamaninda hukumet deviren aciklamalar yapardi tusiad vs. tasakli insanlardi bunlar. simdi memleketin irzina geciyorlar, bir gecede yuzde 15 erimis ulkenin parasi, zibidinin biri bu ortamda cikmis milletle ayan beyan dassak gecmis, bakiyorsun herkes suspus olmus got yalama pesinde.

ulan konussaniza ammina koyduklarim, bisey desenize... siktin salladin memleketi, senin agzindan cikani kulagin duyuyor mu desenize...

neden kimden bu korku?
    kral ciplak ulan gormuyor musunuz...
  • geleceğimiz derken götünde donu olmayan seni beni kastetmiyor.

kötü yöneticiler her zaman zenginlerin geleceğini aydınlatmıştır.
  • sen kooooooskoca sabancı ailesi olmuşsun, bi de geçmişsin holdingin tepe noktasına oturmuşsun, bu gerizekalıca hale ve açıklamalara “de hadi git işine” demen gerekirken “çok iyi de oldu güzel de oldu tamam mı” diyorsan, ya karşımızda bizim sandığımızdan çok daha büyük çok daha tehlikeli bir canavar var ve sabancıları bile maymuna çeviriyor korkudan, ya da bizler ciddi anlamda malız, reisin kıymetini bilemiyoruz.. hangisi daha kötü bilemedim..
  • küresel güçlerin hedefinin akp değil türkiye olduğunu gösteren yorumdur.

çünkü bölüp parçalanacak güçsüz ve bitik türkiye için akp'ye ihtiyaçları var.
  • (bkz: #80122203)

not: biri de demiş ki hoşunuza gitmeyen en ufak şey söyleyenleri hedef yapıyorsunuz.

- bir kere hedef yapmak derken kastettiğiniz şey nedir?

ülkenin en büyük holdinglerinden birinin başındaki kişiyi, yani her açıklaması komple ülkeyi ilgilendiren kişiyi eleştirmek suç mu? dedikleri hakkında yorum, çıkarım yapmak suç mu?

kadın için öldürün falan mı denmiş olum "hedef göstermek" gibi laflar edip saçma sapan konuşuyorsunuz.

- ayrıca sizin beğenmediğiniz şeye "demokrasi" deniyor ey denyo. hani o sokaklara çıkıp savunduğunuzu iddia ettiğiniz şey. ya savunduğun şeyden haberin yok ya da aslında onun adı altında bambaşka bir şey savunuyorsun da demeye yüreğin yok.