şükela:  tümü | bugün
  • pet shop kedisidir. çöp konteynırından fırlayan kediler tarafından sevilmez, apartman kapıcıları tarafından yemek ve yüz verilmez. apartman sakinleri tarafından dışarıda beslense bile kapıcı, dükkanın önünü kapatma diyen küçük esnaf muamelesi gösterir bu şapşik kedilere.
  • (bkz: ay ben gülerim) kedisidir.
  • benim kedim gibidir. gerçi benimki gülmez, "ben ne uğraşıcam lan kedi yakalamakla yarraam" der ve dönüp gider
  • (bkz: gülerek ben yemek yapmayı bilmem ki diyen kız) başlığına gönderme yapılıyorsa saçma benzetmedir.
    kedinin fare yaklaması kadar içgüdüsel değildir kadının yemek yapması
  • bunun kertenkele yakalayamayanına denk geldiğim kedidir. hem de 1 değil 2 tane.

bir akşam eve girerken yerde küçük bir kertenkele gördüğümü düşündüm. oraya tekrar baktığımda loş ışıkta pek fark edemedim. neyse dedim herhalde ben yanlış gördüm.

aradan 3 gün geçti bu sefer minik kertenkele dostumuza akşam koltukta rastladım. elime almaya çalıştım az seveyim diye bir hayli korkak çıktı. biraz mücadele sonrası yastığın üzerinden ona bir zarar vermeden dışarı atmayı başardım.

yani bu kedi arkadaşlar -ki bir tanesi doymak bilmeyen 9 kg ağırlığında bir ayıdır, bana bayıla bayıla yakalamaları gereken bir hayvanı evde en az 3 gün misafir ettirmişler. iyi ki de yapmamışlar aslında, üzülürdüm.