şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şirinlik yaptığını zannederek, kendisini itici hatta yancı yapan kızdır. ayrıca "hiç mi yemek yapmadın hayatında?"` :hiç mi yok` sorusu sorulabilecek kızdır. "iki yumurta da mı kırmadın?", "tost yapaydın", "ekmek arası hazırla", "bari çay demleyeydin", "sofrayı kur bari allahsız" gibi diyaloglar gelişebilir bu kızla. yanıt olarak da "hep annem/ev arkadaşım/babam yapar evde yemeği" ya da "ben sana yemek yapmak zorunda mıyım?" gelebilir, aman hazırlıklı olalım. bir de üstüne şirinlik yaptığını sanarak gülümser ya, hani erkeğin kalbine giden yol midesinden geçerdi. sonra türk erkekleri çok rerörerö.

  bu zamana kadar karşılaştığım bu lafı diyen kızlardaki ortak noktalardan biri de, eve beraber geldiğinizde aşağıda verdiğim diyaloğun gerçekleşmesi (daha dün akşam bir yenisi gerçekleşti);
  (kendisi kırk yıldır o kanepede uzanıyormuşçasına uzanıp televizyonu açarak ve gözlerini televizyondan almayarak)` :bir gün o kanepeyi atacağım sırf bu yüzden`
  + ee ne yemek yapacaksın?
  - sen ne yapmak istersin, ehi ehi. (bak şirinlik katmışım ki kız beni mal, öküz, ataerkil zannetmesin, her an "sen ne demek istiyorsun?" lafını "şaka yaptım yaa aaaa" diyerek kotarabileyim)
  + ben yemek yapmayı bilmem ki. (gülerek, hem de gülerek ` :swh`)

  normalde bu durumlarda kızmam, sinirlenmem. seksi ve güzel bulabilirim. hatta opsiyonları derim; patates fırın yapar yanına da tavuk atarız falan - bak atarız demişim beraber yapalım hani. fakat dostlarım, her eve gelen kız da yemeği benden mi bekler ya. tamam erkek olarak romantik olmamız, tortellini yanı mum ışığında şarap yapmamız gerekiyor. fakat ne zaman kız arkadaşlarım eve gelse lisanslı aşçı muamelesi görüyorum.

  lütfen yemek yapmayı bilmeyen kızlar, yemek yapmayı bilmiyorsanız "ben yemek yapmayı bilmem ki"(-10) demek yerine "yumurta kırayım hemen, hızlı olur"(+3) ya da "dışardan söyleyelim, yorgunum"(+2) falan diyiverin. biz erkekler genel olarak yemekte seçici değiliz ama birisi bize yemek yaptığında(+10) gönlümüzde yer edinir.
 • "gülerek ben yemek yapmayı bilmem ki diyen insan" kümesinin alt kümesidir. aynı kümenin diğer bir alt kümesi olan "gülerek ben yemek yapmayı bilmem ki diyen adam"dan daha fazla gıcık değildir. hatta bu kızı ataerkil düzene bir başkaldırı olarak değerlendirip bir nebze mazur görebilirim ama o "ehehehe ben yemek yapmayı bilmem hatta yangın falan çıkartırım mutfakta" diyerek karşısındakini korkutup yemek yapma işini onun üzerine yıkmaya çalışan herif var ya; ona şöyle bir osmanlı tokadı yapıştırasım var...
 • yalan söylüyordür. her an bir süprizle karsiniza cikabilir.
 • daha kötü bir örneği için (bkz: ben yemek yapmayı bilirim diyip bilmeyen kız)
 • yemek yapmayı bilmenin yemek yapmak zorunda olmakla alakası olmadığını bilmeyen, muhtemelen hayatında bir kez bile yemek yapma zorunluluğu veya sorumluluğu hissetmemiş, almamış olan kızdır.

  hayır bir de bunu meziyetmiş gibi söyleyen hemcinslerim var ben asıl onlara ayarım. yoksa bilmiyorsa öğrenir yani sorun değil.

  atan sigortayı tamir etmeyi bilmeyen erkekle evlendirilmesini salık veriyorum

  edit: "atan sigortayı tamir etmekte ne var ki" diyen mesajlar üzerine açıklama geçiyorum ki bi kaç çeşit yemek yapmayı bilmekte de bişiy yok. yani iki tip de aynı derecede gereksiz benim nazarımda, öyle bi sarkastik örnek vereyim dedim ama kafama sıçayım fdşikfşdkşfds
 • kendisi de yemek yapmayı bilmeyen, hep annesi/kız arkadaşı tarafından doyurulduğu için yemek yapmayı sadece kadınların paylaştığı bir sır ve kutsal bir görev belleyen biri ise karşısındaki en iyisini diyen kızdır.
  herkes en azından hayatının bir döneminde üçer beşer gün de olsa yanlız yaşamıştır ve kendi karnını doyurabilecek kadar yemek yapmayı bilir.afilli bir yemek yapamıyosan bile tencerede salçayla soğan kavurup üstüne az kıyma atıp azıcık pişince de iki bardak suyla iri doğranmış patates atar koyarsın, kıymalı patates olur.
  ama birlikte eve gelmişiz, kendisi televizyon başına oturmuş ee hadi ne yemek yapıcan çok açım diyorsa, diğer doltuğa da ben oturur sırıtarak da ben yemek yapmayı bilmem kiiii derim.kimse kendi sahip olmadığı yetenekleri, özellikleri karşısındaki sahip olmak zorundaymış gibi görmesin ve kıçını kaldırıversin.
 • yüzü de kızarmaz, sanki ananın evinde baban yapıyor yemeği.babasının yanında söylese anasının sikileceğini bilir.